גרירת משכנתא והשפעתה על ביטוח המשכנתא

מתי כדאי לבצע גרירית משכנתא? איך מתבצע התליך? איך גרירת משכנתא משפיעה על מחיר ביטוח משכנתא? כל המידע במאמר הבא

ליברה, תנו לי הצעה לביטוח משכנתא

12/12/2023 | נכתב ע"י מערכת מגזין ליברה

גרירת משכנתא היא תהליך המאפשר להעביר את המשכנתא הקיימת, מדירה אותה רוצים למכור לדירה שמעוניינים לרכוש. למעשה, המשמעות היא שהלווים ממשיכים לשלם את אותה ההלוואה, עם אותם התנאים והמסלולים, ורק השעבוד לבנק עובר מהנכס הקיים לנכס החדש.

במידה וכבר רכשתם נכס אחר, תהליך הגרירה יהיה פשוט יחסית כי יש לאן להעביר את המשכנתא. ואם מכרתם את הנכס הקיים אך טרם רכשתם נכס אחר, ואתם לא רוצים לאבד את תנאי המשכנתא הקיימת שלכם, תוכלו להקפיא את ביצוע הגרירה באמצעות ערבות בנקאית, עד לרכישת נכס, אך בזמן הזה עדיין תמשיכו לשלם את תשלומי המשכנתא ויתכן והבנק יוסיף עמלות בהתאם.

מתי כדאי לבצע גרירה?

  • תנאים – מומלץ לגרור משכנתא מנכס קיים לנכס אחר, כאשר תנאי המשכנתא על הנכס הקיים טובים יותר בהשוואה לנטילת משכנתא חדשה לחלוטין לצורך רכישת נכס אחר. חשוב לוודא שבאמת משתלם לכם להמשיך עם המשכנתא הקיימת על פני נטילת משכנתא חדשה, ושבשורה התחתונה סכום ההחזר החודשי שתשלמו במצב של גרירה יהיה נמוך בהשוואה לנטילת משכנתא חדשה לחלוטין.לדוגמה, נניח שיש לכם משכנתא בתנאים טובים, בגובה של 1 מיליון ₪ ואתם מעוניינים לגרור אותה לנכס אחר שאתם מעוניינים לרכוש. במקביל, על מנת לרכוש את אותו הנכס, אתם זקוקים למימון נוסף ועליכם לקחת משכנתא נוספת בגובה של 800 אלף ₪. על מנת לבדוק האם גרירת משכנתא היא האופציה המשתלמת עבורכם, חשוב לוודא שסכום ההחזר החודשי שתשלמו על המשכנתא החדשה – בגובה 800 אלף ₪, לא יקר משמעותית, כך שבסוף סכום ההחזר כולו יהיה גבוה יותר ביחס לנטילת משכנתא חדשה לחלוטין בגובה של 1.8 מיליון ₪.
  • הטבה לזכאים – אם המשכנתא ניתנה לכם במסגרת של הטבה, כדוגמת "מחיר למשתכן", זו יכולה להיות אפשרות כדאית לגרירה של המשכנתא.

איך מתבצע התהליך?

  • הגשת בקשה לקבלת משכנתא – בשלב הראשון מגישים את כל המסמכים הרלוונטיים הקשורים בנכס שאותו מעוניינים לרכוש, ממש כמו בבקשת המשכנתא המקורית שלכם.
  • בדיקת המסמכים על ידי הבנק ואישור הבקשה.
  • הלוואה נוספת – אם הנכס שאתם רוכשים יקר יותר ואתם זקוקים להלוואה נוספת על ההלוואה הקיימת, תצטרכו לחתום על הסכם הלוואה חדש ונפרד מההסכם הקיים.
  • ביצוע הגרירה – בשלב זה הבנק משחרר את הנכס הקיים מהשעבוד ומשעבד את הנכס שנרכש כנגד המשכנתא. אם טרם רכשתם נכס, הגרירה תיעצר בשלב זה ותוקפא, אך כמובן שתשלמו את המשך תשלומי המשכנתא.

איך גרירת משכנתא משפיעה על מחיר ביטוח משכנתא?

מחיר ביטוח משכנתא עשוי להשתנות – לעלות או לרדת - כתלות במקרה.
כשמדובר בביטוח חיים למשכנתא - במידה ואתם גוררים משכנתא מנכס אחד לאחר כך שגובה המשכנתא לא משתנה, ככל הנראה לא תהיה עלייה במחיר הביטוח והוא יישאר כמו שהוא. אבל אם תצטרכו לקחת משכנתא נוספת כדי לרכוש את הדירה אז כמובן שתצטרכו להוסיף תשלום, שכן עלות ביטוח החיים למשכנתא נגזר מגובה המשכנתא.
כשמדובר בביטוח המבנה למשכנתא – המחיר של הביטוח ישתנה בהתאם לשווי הנכס שרכשתם. במקרה של מצב ביניים, בו מכרתם את הנכס שלכם אך עדיין לא רכשתם אחר, מקובל לבטל זמנית את ביטוח המבנה למשכנתא – כי אין בידיכם מבנה – ולהשאיר רק את ביטוח החיים למשכנתא – הביטוח שמבטח את הכסף.

חושבים על גרירת משכנתא? אל תיגררו עם זה!

בדרך כלל, אירוע של גרירת משכנתא הוא אירוע חיובי בסך הכל, כשמעוניינים לעבור מנכס אחד לאחר, לרוב במטרה להשתדרג. כך או כך, בליברה אנחנו רוצים להשלים לכם את החוויה הטובה עם ליווי מקצועי וזמין בכל פלטפורמה בה תבחרו לפגוש אותנו – בטלפון או בדיגיטל! אם אתם לקראת גרירת משכנתא – זו הזדמנות טובה לבדוק גם את ביטוח המשכנתא שלכם ולראות אם ניתן להוזיל אותו ולחסוך בכסף. גרירה חלקה ומהירה!

*אין באמור כדי להוות ייעוץ משכנתא ו/או הצעה למתן אשראי. כל מתן אשראי כפוף לאישור הבנק בהתאם לתנאים ולמדיניות הבנק כפי שיהיו מעת לעת.
*בכפוף לתנאי החיתום והפוליסות של ליברה חברה לביטוח בע"מ.

צהריים טובים!

בחירה מצויינת להעביר איתנו את הקפה של השעות הקשות...
איזה ביטוח מעניין אותך?

למה לרכוש ביטוח משכנתא בליברה?
הצעה לביטוח משכנתא
לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות - זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך

הכי טוב להשאיר לנו פרטים 
מבטיחים לענות כמה שיותר מהר

y_icon_sendCreated with Sketch.

הי,
תודה שפנית אלינו.
חוזרים אליך ממש בהקדם.
המשך יום טוב,
ליברה

gtag('event', 'conversion', {'send_to': 'GTM-N3FCS4X/tHizCPqYuIsBEIbBpP8C'}); fbq('track', 'Lead - Contact us');
y_icon_sendCreated with Sketch.

אופס...משהו לא הלך כמו שצריך...
מנסים לאתר ולתקן
בינתיים אפשר להתקשר אלינו, או לנסות שוב יותר מאוחר

073-3949222

6323*

רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך :-) נשמח לעזור בכל עניין

073-3949222 *6323