השתתפות עצמית בביטוח צד ג'

לפניכם כל מה שצריך לדעת על ביטוח צד ג', למי מומלץ לעשות אותו ומה הסיפור של ההשתתפות העצמית.


ליברה, תנו לי הצעה לביטוח רכב

13/07/2023 | נכתב ע"י מערכת מגזין ליברה

ביטוח צד ג' הוא אחד מבין שלושה ביטוחי רכב עיקריים – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. בניגוד לפוליסות אשר מכסות את עלויות הנזק שהתאונה גרמה לרכב ולגוף שלנו, ביטוח מסוג צד ג' מכסה את הנזק שאנחנו גרמנו לרכבים או לרכוש של אחרים. בכל פוליסת ביטוח מסתתרות שלוש מילים שמגלמות המון – גובה השתתפות עצמית. לפניכם כל מה שצריך לדעת על ביטוח צד ג', למי מומלץ לעשות אותו ומה הסיפור של ההשתתפות העצמית.

למה עושים ביטוח צד ג' ולמי כדאי לעשות?

מלבד ביטוח החובה, שמכסה נזקים גופניים, שעשויים להיגרם לנהג הרכב, הנוסעים והולכי הרגל, ישנם שני ביטוחים נוספים: ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. בעוד ביטוח מקיף לרכב מכסה נזקים לרכב של המבוטח ולרכבים או רכוש של צד ג' בהם הוא פגע במסגרת תאונה, ביטוח צד ג' לרכב הוא ביטוח שמכסה את הנזקים שנגרמו על ידינו לרכבים או רכוש של אחרים בלבד. תאמינו לנו, אף אחד לא רוצה לפגוע ברכב יקר שחלק חילוף אחד שלו שווה חצי רכב שלנו. לכאורה, איזו סיבה יש לנו לרצות לבטח רכבים אחרים ואת הרכב שלנו לא? לרוב נהגים שבוחרים לרכוש ביטוח צד ג' מחזיקים ברכב ישן בעל שווי נמוך, כך שלא משתלם להגדיל את עלות הביטוח עבור ביטוח מקיף. ומה קורה אם עושים תאונה ואין בידינו ביטוח צד ג', כלומר אנחנו מחזיקים בביטוח חובה בלבד? במקרה כזה נצטרך לשלם  מכיסנו את מלוא עלות התיקון לרכב או לרכוש בו פגענו.

מהי השתתפות עצמית?

השתתפות עצמית היא סכום כספי אותו המבוטח נדרש לשלם במקרה של אירוע ביטוחי, ובמקרה שלנו – במקרה של תאונת דרכים. סכום ההשתתפות עשוי להשתנות מחברה לחברה, והוא ללא ספק פרמטר חשוב כשעושים השוואת מחירי ביטוח: לעיתים נקבל הצעה לפוליסת ביטוח במחיר זול אך עם סכום השתתפות עצמית מפלצתי, ולעיתים הפוליסה תהיה יקרה מעט מהממוצע אך סכום ההשתתפות יהיה נמוך. גובה ההשתתפות הוא רק אחד מהשיקולים, אך הוא שיקול משמעותי שאנחנו עשויים לפגוש ברגעים הלא נעימים של החיים: תאונת דרכים ותביעת ביטוח שהופעלה.

מהי השתתפות עצמית בביטוח צד ג' ומה גובה השתתפות?

השתתפות עצמית בביטוח צד ג' משולמת, כאמור, במקרה של תאונה בה גרמנו נזק לרכב או לרכוש. בליברה, סכום ההשתתפות העצמית כלפי צד שלישי הוא סכום נמוך יחסית - רק 1,500 ₪. אם לדוגמה הייתם מעורבים בתאונת דרכים וגרמתם נזק בשווי של 15,000 ₪ לרכב אחר, חברת הביטוח תשלם את מלא סכום הנזק לצד ג' ואתם תשלמו לליברה 1,500 ₪.

האם ניתן לבטל את ההשתתפות העצמית? כן! ראשית, כדאי לדעת שבחלק מחברות הביטוח ניתן "לשחק" מעט עם סכום ההשתתפות העצמית, אך זה ישפיע על גובה דמי הביטוח. אצלנו בליברה  ישנו כיסוי שנקרא "ביטול השתתפות עצמית", בתוספת תשלום לדמי הביטוח. הכיסוי מבטיח לכם שבמקרה של תאונה חלילה והפעלת ביטוח צד ג' בסכום העולה על 1,500 ש"ח – לא תצטרכו להוציא מכיסכם שום סכום לתיקון רכב או רכוש של צד שלישי וגם לא השתתפות עצמית מדובר בהקלה משמעותית במצב שהוא ממילא לא נעים, בפרט שיתכן מאוד שתצטרכו לשלם על תיקון הרכב שלכם.

ליברה היא חלוצה בתחום ביטוחים משתלמים!

אמנם ליברה היא חברת ביטוח מהצעירות בשוק, אך אין ספק שליברה היא החלוצה בארץ בתחום ביטוחי רכב משתלמים! את היתרונות הרגילים אתם מכירים – שירות מדהים, אמינות מעל המצופה ואפשרות לשליטה בפוליסה באופן דיגיטלי. אבל ידעתם שמאז שליברה הוקמה, היא הספיקה להוביל מהפכות צרכניות רבות וביניהן מהפכת הניודים בביטוח הרכב ושינוי מודל התמחור בענף לתמחור מבוסס קילומטראז'? בנוסף למודל התמחור על בסיס מרחק נסיעה, מחיר הביטוח בליברה מושפע גם ממאפיינים פרסונאליים נוספים.אין לכם תביעות מעל 3 שנים? מסיעים את ילדכם ברכב? שלחתם לנו צילום של הרכב? כל אלה יכולים להפחית את עלות ביטוח צד ג'. ואם תרצו אנחנו מציעים כיסוי מסוג "ביטול השתתפות עצמית", כך שגם אם נאלצתם להפעיל את ביטוח צד ג', לא תצטרכו לשלם השתתפות עצמית ותוכל להסיר מליבכם ומראשכם דאגה.

רשות שוק ההון קבעה:

ליברה במקום ה- 1 בשירות

בביטוח רכב רכוש!

לפרטים נוספים

ביטוח רכב פרסונלי במחיר המותאם בדיוק עבורך

רק ליברה מחשבת את מחיר ביטוח הרכב לפי מקסימום פרמטרים שיכולים לפעול לטובתך

ביטוח רכב על כל צרה שלא תבוא (חמסה חמסה), ביטוח רכב עם ליברה נותן מענה אמין וזמין במחיר מצויין הצעה לביטוח רכב ביטוח רכב בליברה
ביטוח חובה ביטוח המכסה נזקי גוף שנגרמו על ידי רכבך או בזמן הנהיגה ברכב הצעה לביטוח חובה ביטוח חובה בליברה
ביטוח צד ג ביטוח המכסה נזקי רכוש שנגרמו על ידי רכבך לגורם אחר הצעה לביטוח צד ג ביטוח צד ג' בליברה
ביטוח מקיף ביטוח המכסה נזקים שנגרמו לרכבך או נזקי רכוש שנגרמו על ידו לגורם אחר הצעה לביטוח מקיף ביטוח מקיף בליברה
חיפשת ביטוח?

ליברה משנה סדרי ביטוח
ומשתפת את מבוטחיה ברווחים

כמה בערך עולה לך ביטוח בשנה?
45+
יכולת לצבור
ליברות
כי גם לך מגיע להרוויח. לא?
ערב טוב!

כיף שבחרת לסיים איתנו את היום שלך...
איזה ביטוח מעניין אותך?

למה לרכוש ביטוח רכב בליברה?
הצעה לביטוח רכב
לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות - זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך

הכי טוב להשאיר לנו פרטים 
מבטיחים לענות כמה שיותר מהר

y_icon_sendCreated with Sketch.

הי,
תודה שפנית אלינו.
חוזרים אליך ממש בהקדם.
המשך יום טוב,
ליברה

gtag('event', 'conversion', {'send_to': 'GTM-N3FCS4X/tHizCPqYuIsBEIbBpP8C'}); fbq('track', 'Lead - Contact us');
y_icon_sendCreated with Sketch.

אופס...משהו לא הלך כמו שצריך...
מנסים לאתר ולתקן
בינתיים אפשר להתקשר אלינו, או לנסות שוב יותר מאוחר

073-3949222

6323*

רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך :-) נשמח לעזור בכל עניין

073-3949222 *6323
סגירה של חלון קופץ
סגירה של חלון קופץ