השוואת מחירים ביטוח רכב

למה כדאי לשים לב כאשר מבצעים השוואת ביטוח רכב? איך בוחרים את הביטוח הנכון? ועל מה לא כדאי לוותר?


ליברה, תנו לי הצעה לביטוח רכב

10/09/2020 | נכתב ע"י מערכת מגזין ליברה

ענף ביטוח הרכב ידוע כענף המאופיין בתחרותיות גבוהה בין חברות הביטוח, ולכן מומלץ וכדאי לערוך השוואת ביטוח רכב או השוואת ביטוח מקיף בטרם רוכשים פוליסת ביטוח רכב. בנוסף להשוואת הצעת מחיר לביטוח רכב, חשוב לבדוק איזה כיסויים מוצעים במחיר זה והאם יש הרחבות מיוחדות.

רבים מבצעים השוואת ביטוח רכב לפני שסוגרים את הביטוח, מכיוון שיש חשיבות רבה בביצוע השוואת ביטוחי רכב על מנת להתאים לנו את הביטוח הנכון וכדי לחסוך בעלויות. חשוב לזכור שאין צורך להיות מומחה בביטול פוליסה מחברה קיימת וליברה אף תעשה זאת בשבילכם. ריכזנו עבורכם מס' כללי אצבע שכדאי להכיר בעת השוואת מחיר ביטוח רכב.

הגדירו מראש את צרכי הביטוח

בטרם תתחילו לבצע השוואת ביטוח רכב , רצוי שתגדירו מראש את כל הצרכים ואת כל הרצונות מביטוח הרכב. כאשר מבצעים השוואה כדאי מאוד שהביטוחים שאתם משווים יהיו זהים. גם אם הביטוחים לא זהים, כדאי להבין מה כל אחד מהם מספק לכם. אם לא תדעו מה ההבדל בין הביטוחים יהיה לכם קשה מאוד להשוות. שנית, השוואת ביטוח רכב כדאי לבצע מספיק זמן מראש וללא לחץ מיותר של הדקה ה-90. 

כאשר מבצעים השוואת ביטוח רכב, סביר מאוד שיהיו לפניכם הצעות עם הבדלים שונים בין חברות הביטוח השונות היות וכל חברה קובעת את מחיר ביטוח הרכב לפי מגוון פרמטרים. מומלץ לעשות את ההשוואה לפי מס' פרמטרים שחשובים לכם ואיתם לצאת לדרך. לא תמיד כדאי לקבל את ההחלטה לפי המחיר הזול ביותר. במאמר הבא בנושא השוואת ביטוח רכב תוכלו לקרוא על האופן הנכון לבצעת השוואת ביטוח רכב.

חשוב להכיר את סוגי ביטוח הרכב

ביטוח חובה - ביטוח חובה הוא ביטוח על פי פקודת רכב מנועי, ונועד לכסות נזקי גוף של הנוסעים בכלי הרכב של המבוטח והולכי רגל שנפגעו עקב השימוש ברכב (תאונת דרכים).

ביטוח מקיף - ביטוח מקיף לרכב הוא ביטוח שמכסה נזקי רכוש של הרכב (הכיסוי כולל גם נזקים לרכב שלנו וגם נזקים שנגרמו לצד ג'), שעלולים להיגרם כתוצאה מתאונה, גניבה, שריפה, השחתה, או כל סיבה אחרת. השוואת מחירי ביטוח מקיף חשובה מאוד משום שזהו ביטוח שמומלץ מאוד לרכוש בנוסף לביטוח החובה.

ביטוח צד שלישי - ביטוח צד ג' לרכב מיועד לבעלי רכב, שבחרו לא לרכוש ביטוח מקיף, לנזק עצמי, בדרך כלל בגלל שווי רכב נמוך, אך בכל זאת מעוניינים לכסות את אחריותם במקרה שרכב או רכוש של צד שלישי יפגע מרכבם . ביטוח צד שלישי כלול בתוך הביטוח המקיף. לרוב, ביטוח צד שלישי זול יותר מהביטוח המקיף.

הערוצים העיקריים להשוואת ביטוח רכב:

טיפים חשובים כשעושים השוואת ביטוח רכב:

1. עלות הביטוח

העלות משקפת את הסיכון הביטוחי של המבוטח, והיא מתומחרת באופן שונה בכל חברה, לפי המשקל שכל חברה נותנת לכל אחד מהמשתנים המגדירים את הסיכון. בביטוח רכב (רכוש) ישנם שני גורמים עיקריים המשפיעים על דמי הביטוח:

האחד – סיכונים הקשורים במבוטח למשל: ותק נהיגה, גיל, עבר ביטוחי, ויש חברות המתייחסות גם למשתנים פרסונליים נוספים כמו היקף קילומטראז'-ביטוח רכב לפי קילומטר, התנהגות הנהיגה, ילדים קטנים בבית ועוד.

השני – סיכונים הקשורים ברכב המבוטח למשל: דגם הרכב, שנת ייצור, עלות תביעות בעבר – ובכלל זה תשלום נזקי תאונות (כולל תשלום תביעות לצד ג) ומקרי אובדן גמור בהם שולם ערך הרכב.

*כדאי לדעת: "אקטואריה" היא חישוב סטטיסטי ממוצע של מגוון רחב של משתנים על פיהם נקבע מה תהיה עלות הפרמיה למבוטח.

2. מי יהיו הרשאים לנהוג?

בעת בחינת הצעת מחיר לביטוח רכב חשוב לשים לב לנהגים המורשים, אם מדובר בביטוח לנהג נקוב, מספר נהגים נקובים או ביטוח לכל נהג. שימו לב שכאשר מגבילים את כמות הנהגים לנהגים נקובים בלבד עלות הביטוח בדרך כלל מוזלת.

3. האם יש הרחבות וכיסויים ייחודים?

פוליסת ביטוח הרכב התקנית כוללת כיסויים אחידים, אולם יש לעיתים כיסויים ייחודיים שמוצעים מעבר לכיסויים הבסיסיים. ליברה לדוגמא, מציעה כיסויי ייחודי למקרים של פגע וברח , ותנאים נוספים שלא קיימים בענף כמו אי העלאת פרמיה באופן אוטומטי במקרה של תביעה, שיתוף המבוטחים ברווחי החברה ועוד.

4. מה גובה ההשתתפות העצמית?

חברות הביטוח גובות סכומים שונים של השתתפות עצמית מהמבוטח, ובעת השוואת הצעת מחיר חשוב לשים לב גם לכך. אם רוצים להימנע מתשלום השתתפות עצמית, ניתן לרכוש, כיסוי "ביטול השתתפות עצמית" ולהיות רגועים שבמקרה של נזק לא תצטרכו לשלם כלום.


*חשוב לדעת:  אם ברכב ינהג מי שאינו מורשה לנהוג ברכב לפי תנאי הפוליסה, חברת הביטוח עשויה (או עלולה) שלא לשלם את תביעת הביטוח.

רשות שוק ההון קבעה

ליברה במקום ה-1 בשירות 
בביטוח רכב
לפרטים נוספים

ביטוח רכב פרסונלי במחיר המותאם בדיוק עבורך

רק ליברה מחשבת את מחיר ביטוח הרכב לפי מקסימום פרמטרים שיכולים לפעול לטובתך

ביטוח רכב על כל צרה שלא תבוא (חמסה חמסה), ביטוח רכב עם ליברה נותן מענה אמין וזמין במחיר מצויין הצעה לביטוח רכב ביטוח רכב בליברה
ביטוח חובה ביטוח המכסה נזקי גוף שנגרמו על ידי רכבך או בזמן הנהיגה ברכב הצעה לביטוח חובה ביטוח חובה בליברה
ביטוח צד ג ביטוח המכסה נזקי רכוש שנגרמו על ידי רכבך לגורם אחר הצעה לביטוח צד ג ביטוח צד ג' בליברה
ביטוח מקיף ביטוח המכסה נזקים שנגרמו לרכבך או נזקי רכוש שנגרמו על ידו לגורם אחר הצעה לביטוח מקיף ביטוח מקיף בליברה
חיפשת ביטוח?

ליברה משנה סדרי ביטוח
ומשתפת את מבוטחיה ברווחים

כמה בערך עולה לך ביטוח בשנה?
45+
יכולת לצבור
ליברות
כי גם לך מגיע להרוויח. לא?
צהריים טובים!

בחירה מצויינת להעביר איתנו את הקפה של השעות הקשות...
איזה ביטוח מעניין אותך?

למה לרכוש ביטוח רכב בליברה?
הצעה לביטוח רכב
לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות - זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך

הכי טוב להשאיר לנו פרטים 
מבטיחים לענות כמה שיותר מהר

y_icon_sendCreated with Sketch.

הי,
תודה שפנית אלינו.
חוזרים אליך ממש בהקדם.
המשך יום טוב,
ליברה

gtag('event', 'conversion', {'send_to': 'GTM-N3FCS4X/tHizCPqYuIsBEIbBpP8C'}); fbq('track', 'Lead - Contact us');
y_icon_sendCreated with Sketch.

אופס...משהו לא הלך כמו שצריך...
מנסים לאתר ולתקן
בינתיים אפשר להתקשר אלינו, או לנסות שוב יותר מאוחר

073-3949222

6323*

רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך :-) נשמח לעזור בכל עניין

073-3949222 *6323
סגירה של חלון קופץ
סגירה של חלון קופץ
סגירה של חלון קופץ
סגירה של חלון קופץ
סגירה של חלון קופץ