גבול אחריות - כל מה שצריך לדעת

מה זה גבול אחריות? איך הוא משפיע על הפוליסה שלנו ולמה חשוב לשים לב? כל המידע בכתבה הבאה.05/09/2023 | נכתב ע"י מערכת מגזין ליברה

ליברה, תני לי הצעה לביטוח רכב

גבול אחריות מתאר את סך כל הפיצויים שחברת הביטוח תשלם במקרה ספציפי ו/או בתקופה מוגדרת – גם אם ההוצאות הדרושות לטיפול באירוע יהיו גבוהות יותר. גבול אחריות קיים בפוליסות מגוונות, כדוגמת ביטוח אחריות כלפי צד שלישי, ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח רכב צד ג' רכב ועוד.

מדוע חשוב לוודא מהם גבולות האחריות?

גבול האחריות הוא אחד הסעיפים החשובים ביותר בפוליסה, והוא יקבע הלכה למעשה כמה כסף חברת הביטוח תשלם וכמה תידרשו להשלים מכיסכם במידה וההוצאות יעלו על סכום הפיצוי המקסימלי שנקוב בפוליסה. אמנם בעת רכישת הפוליסה אנחנו לא מתעמקים בפרטים הקטנים מתוך מחשבה ש"לנו זה לא יקרה", אך בשעת הצורך נקווה לקבל כמה שיותר. לכן, לפני שרוכשים ביטוח, חשוב לבדוק שהכיסויים שהחברה המבטחת מעניקה לכם מתאימים לצרכים שלכם ושגבול הפיצוי מתאים לרמת הסיכון שאתם עלולים לעמוד בפניה.

האם אפשר להוזיל את מחיר הפוליסה בעזרת גבול האחריות?

גבול אחריות נקבע בהתאם לרמת הסיכון שחברת ביטוח לוקחת על עצמה, ומשפיע על גובה הפרמיה שתשלמו. ישנן פוליסות ביטוח בהן גבול האחריות נתון לשינויים וניתן להגדיל או להפחית אותו בהתאם לצורך, למשל בכיסוי צד ג' בפוליסת ביטוח הדירה או בביטוח אחריות מקצועית. במקרים מסוימים, ניתן להוזיל את מחיר הביטוח אם מפחיתים את גבול האחריות. עם זאת, ככל שמדובר בחסכון מינורי, לא מומלץ לבחור באפשרות הזו אלא אם אתם סבורים שאין לכם צורך בגבול האחריות המוצע לכם בפוליסה.

מהם גבולות האחריות בביטוחי הרכב של ליברה?

  • ביטוח חובה – בביטוח חובה אין גבול אחריות
  • ביטוח צד ג' לרכב – ביטוח צד ג' לרכב מופעל במקרה בו גרמתם נזק לרכב או לרכוש של אדם אחר. בליברה, גבול אחריות צד ג' עומד על מיליון ₪ ולרוב זה בהחלט מספיק. באילו מקרים זה עשוי שלא להספיק? אם עשיתם תאונה עם רכב יוקרה ששווה מיליון ₪. אם אתם חוששים מפני פגיעה ברכב או ברכוש יקר ערך, ניתן להגדיל את גבול האחריות בתוספת תשלום.
  • ביטוח מקיף – ביטוח המכסה נזקי רכוש של הרכב כתוצאה מתאונה ואירועים כדוגמת פריצה, שריפה גניבה ושיטפון, וכמובן כולל בתוכו גם ביטוח צד ג' אשר מכסה נזקים שנגרמו כתוצאה מתאונה לרכב או רכוש של אדם אחר. גבול האחריות בביטוח מקיף בפרק צד ג' הינו מיליון שקלים וגם אותו ניתן להגדיל בתוספת תשלום.

היתרונות הייחודיים בביטוח רכב עם ליברה

בליברה אמנם לכיסוי יש גבול, אך למחיר האטרקטיבי ולשירות המדהים – ממש אין גבול!

  • הארנק הדיגיטלי של ליברה - כל מבוטח בליברה הוא שותף ברווחים וצובר ליברות. ליברות זה כסף לכל דבר, ועם הליברות תוכלו לחדש את הפוליסה בפעם הבאה במחיר זול יותר.
  • ניהול פוליסה אונליין – נוסעים עם חברים לצפון ורוצים לבטח נהג נוסף? רוצים לצפות בפרטי הפוליסה או לעדכן פרטים? הרבה יותר נוח לעשות את זה אונליין, ובליברה זה גם ממש פשוט.
  • כיסוי פגע וברח – בליברה יש כיסוי ייחודי עבור מקרה של "פגע וברח"!
  • אפשרות לביטול השתתפות עצמית
  • יתרת זכות – חוששים מתאונה שתייקר לכם את הפוליסה? אנחנו יודעים להגיע לעמק השווה: נחשב את כל הפרמיות שילמתם לנו במצטבר עבור הפוליסות שרשומות על שמכם, ואם יצא ששילמתם לנו סכום גבוה מעלות הנזק – התביעה לא תילקח בחשבון בעת חישוב הפרמיה בשנה הבאה.
  • התאמת הביטוח לנהג – נכון, לא פייר לנסוע ברכב בקילומטראז נמוך ולשלם על ביטוח רכב כאילו אתם עובדים בחברת שליחויות. בליברה אתם יכולים לקבל הצעת מחיר פרסונאלית, המותאמת לצרכים שלכם כל מה שצריך לעשות, זה לענות על מספר שאלות בשאלון פרסיונאלי ותוכלו לחסוך עד 50% במחיר הביטוח!

צהריים טובים!

בחירה מצויינת להעביר איתנו את הקפה של השעות הקשות...
איזה ביטוח מעניין אותך?

למה לרכוש ביטוח רכב בליברה?
הצעה לביטוח רכב
לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות - זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך

הכי טוב להשאיר לנו פרטים 
מבטיחים לענות כמה שיותר מהר

y_icon_sendCreated with Sketch.

הי,
תודה שפנית אלינו.
חוזרים אליך ממש בהקדם.
המשך יום טוב,
ליברה

gtag('event', 'conversion', {'send_to': 'GTM-N3FCS4X/tHizCPqYuIsBEIbBpP8C'}); fbq('track', 'Lead - Contact us');
y_icon_sendCreated with Sketch.

אופס...משהו לא הלך כמו שצריך...
מנסים לאתר ולתקן
בינתיים אפשר להתקשר אלינו, או לנסות שוב יותר מאוחר

073-3949222

6323*

רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך :-) נשמח לעזור בכל עניין

073-3949222 *6323
סגירה של חלון קופץ
סגירה של חלון קופץ
סגירה של חלון קופץ