אילו פרמטרים משפיעים על מחיר ביטוח הרכב? 

מה משפיע על מחיר ביטוח הרכב שתקבלו, ואיך ניתן להוזיל את העלויות? כל זאת ועוד במאמר הבא


ליברה, תנו לי הצעה לביטוח רכב

23/01/2022 | נכתב ע"י מערכת מגזין ליברה

כולנו היינו רוצים להגיע למועד חידוש ביטוח הרכב ולגלות שמחיר ביטוח הרכב שלנו צנח במאות שקלים. אז זהו, שמצב זה כמעט ולא קיים במציאות. איך בכל זאת אפשר להשפיע על מחיר ביטוח הרכב? אילו פרמטרים משפיעים על המחיר ואיך אפשר לנסות להוזיל אותו?

עבר ביטוחי

עבר ביטוחי הוא מסמך שכולל את ההיסטוריה שלכם מבחינת תביעות קודמות שהוגשו לחברת הביטוח הנוכחית או הקודמת. ישנה חשיבות רבה לעבר הביטוחי, והוא משפיע משמעותית על מחיר הביטוח. לרוב, מחיר ביטוח הרכב יושפע מעבר ביטוחי של 3 השנים האחרונות. לכן, במידה והייתה לכם תביעה בעבר שנלקחה בחשבון בעת תמחור ביטוח הרכב, וכעת, חלפו יותר משלוש שנים והיא כבר לא מופיעה בדוח העבר הביטוחי שלכם (כלומר, העבר הביטוחי שלכם הפך ל"נקי"), תוכלו להוזיל את המחיר. לכן חשוב מאוד לעדכן בעבר הביטוחי העדכני שלכם בכל שנה מחדש בעת החידוש.

לעיתים, נהגים רבים נוטים לחשוב פעמיים לפני שהם תובעים את חברת הביטוח, משום שהם יודעים שלאחר שיגישו תביעה, הפרמיה שלהם תתייקר בשנים הבאות היות ובעבר הביטוחי שלהם תירשם תביעה.

בליברה, לעבר הביטוחי יש משמעות נוספת: ליברה שואלת את המבוטח לגבי תביעות לא רק ב-3 השנים האחרונות, אלא ב-10 השנים האחרונות, ובמידה והוא מצהיר שבעשור האחרון לא היתה לו יותר מתביעה אחת הוא יהנה מהוזלה נוספת במחיר הביטוח.

מספר נהגים מורשים

בעת רכישת הביטוח, נצהיר על מספר הנהגים שיורשו לנהוג ברכב. לרוב, "כל נהג" זו אופציה שתהיה יקרה יותר מאשר "נהג יחיד" או מספר מצומצם של נהגים נקובים. אם אתם יודעים שרק נהג אחד ינהג ברכב ברוב הזמן ורק לעיתים ינהג ברכב נהג נוסף, תוכלו להצהיר על "נהג נקוב יחיד" ובעת הצורך להוסף נהג זמני לביטוח. בעת חידוש הביטוח חשוב לשים לב לסעיף זה ובמידה וחל שינוי בכמות הנהגים המורשים לנהוג ברכב או בגילאים של הנהגים חשוב לציין זאת בפני חברת הביטוח, שכן פרמטר זה עשוי להוזיל משמעותית  את מחיר הביטוח.

מספר הקילומטרים שהרכב נוסע בשנה

ליברה החדירה לענף הביטוח את מודל ה"נוסעים  מעט - משלמים פחות", ומאז למספר הקילומטרים שהרכב נוסע בשנה יש השפעה על מחיר הביטוח ברוב חברות הביטוח. לכן, אם אתם נוסעים מעט ציינו זאת במהלך רכישת הביטוח, וזה כמובן יוזיל לכם את המחיר. שימו לב לעדכון פרמטר זה גם בעת חידוש ביטוח הרכב. אם חל או צפוי להיות שינוי בהרגלי הנסיעה שלכם, מכל סיבה שהיא (בין אם עברתם דירה, עברתם למקום עבודה קרוב לבית, או שהחלטתם לצמצם את נסיעותיכם ברכב הפרטי) זה עשוי להשפיע משמעותית על מחיר ביטוח הרכב.

סוג הביטוח

מעבר לביטוח חובה, קיימים 2 ביטוחים נוספים: ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. סוג הביטוח שתרכשו משפיע על מחיר הביטוח. כידוע, ביטוח מקיף יקר יותר מביטוח צד ג' היות והוא מכסה אתכם בכיסוי רחב יותר. כשבוחרים את סוג הביטוח צריך לחשוב על הצרכים שלכם. למשל, אם אתם אנשים שאוהבים להיות ב"ראש שקט" מומלץ לרכוש ביטוח מקיף. אם אתם נוהגים ברכב ישן ואין לכם צורך בביטוח מקיף, יתכן ותעדיפו לרכוש ביטוח צד ג'.

בשורה תחתונה, מחיר ביטוח הרכב מושפע מפרמטרים רבים, ובעת רכישת פוליסת ביטוח או חידושה חשוב להקפיד על כך שכל הפרטים יהיו מעודכנים כהלכה.

רשות שוק ההון קבעה

ליברה במקום ה-1 בשירות 
בביטוח רכב
לפרטים נוספים

ביטוח רכב פרסונלי במחיר המותאם בדיוק עבורך

רק ליברה מחשבת את מחיר ביטוח הרכב לפי מקסימום פרמטרים שיכולים לפעול לטובתך

ביטוח רכב על כל צרה שלא תבוא (חמסה חמסה), ביטוח רכב עם ליברה נותן מענה אמין וזמין במחיר מצויין הצעה לביטוח רכב ביטוח רכב בליברה
ביטוח חובה ביטוח המכסה נזקי גוף שנגרמו על ידי רכבך או בזמן הנהיגה ברכב הצעה לביטוח חובה ביטוח חובה בליברה
ביטוח צד ג ביטוח המכסה נזקי רכוש שנגרמו על ידי רכבך לגורם אחר הצעה לביטוח צד ג ביטוח צד ג' בליברה
ביטוח מקיף ביטוח המכסה נזקים שנגרמו לרכבך או נזקי רכוש שנגרמו על ידו לגורם אחר הצעה לביטוח מקיף ביטוח מקיף בליברה
חיפשת ביטוח?

ליברה משנה סדרי ביטוח
ומשתפת את מבוטחיה ברווחים

כמה בערך עולה לך ביטוח בשנה?
45+
יכולת לצבור
ליברות
כי גם לך מגיע להרוויח. לא?
ערב טוב!

כיף שבחרת לסיים איתנו את היום שלך...
איזה ביטוח מעניין אותך?

למה לרכוש ביטוח רכב בליברה?
הצעה לביטוח רכב
לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות - זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך

הכי טוב להשאיר לנו פרטים 
מבטיחים לענות כמה שיותר מהר

y_icon_sendCreated with Sketch.

הי,
תודה שפנית אלינו.
חוזרים אליך ממש בהקדם.
המשך יום טוב,
ליברה

gtag('event', 'conversion', {'send_to': 'GTM-N3FCS4X/tHizCPqYuIsBEIbBpP8C'}); fbq('track', 'Lead - Contact us');
y_icon_sendCreated with Sketch.

אופס...משהו לא הלך כמו שצריך...
מנסים לאתר ולתקן
בינתיים אפשר להתקשר אלינו, או לנסות שוב יותר מאוחר

073-3949222

6323*

רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך :-) נשמח לעזור בכל עניין

073-3949222 *6323
סגירה של חלון קופץ
סגירה של חלון קופץ