עבר ביטוחי בביטוח רכב

מהו עבר ביטוחי בביטוח רכב וכיצד הוא משפיע על מחיר הביטוח?


ליברה, תנו לי הצעה לביטוח רכב

01/09/2021 | נכתב ע"י מערכת מגזין ליברה

מהו עבר ביטוחי וכיצד הוא משפיע על מחיר הביטוח?

עבר ביטוחי הינו ההיסטוריה של התביעות שלכם בחברות הביטוח. בעת רכישת ביטוח רכב, בין אם זה באונליין ובין אם דרך נציג מכירות, נישאל על העבר הביטוחי שלנו. ולא רק, נצטרך גם לצרף אסמכתא שמוכיחה שאכן מה שהצהרנו בפני חברת הביטוח לגבי 3 השנים האחרונות אמין.

חברות הביטוח מנפיקות בכל שנה מחדש עבור כל לקוח מסמך שנקרא "מסמך העדר תביעות", שבו מפורט העבר הביטוחי שלכם במשך שלוש השנים האחרונות. במידה והעבר הביטוחי שלכם לא נקי, תוכלו לראות במסמך את מועד התביעה, סכום הפיצוי ופרטים נוספים.

האם העבר הביטוחי משפיע על מחיר ביטוח הרכב?

חד משמעית כן. במידה והעבר הביטוחי שלכם נקי, ללא היסטוריית תביעות, יש לכך השפעה רבה על הצעת מחיר הביטוח שתקבלו מחברת הביטוח בכל פעם שתידרשו לחדש את הביטוח. ההיגיון הוא בעצם משום שחברת הביטוח רואה בכם נהגים עם סיכון נמוך יותר מאשר נהגים שיש בעבר הביטוחי שלהם תביעה אחת או יותר.

מבוטח שיש בעבר הביטוחי שלו מס' תאונות, אוטומטית יקוטלג כנהג מסוכן, לא זהיר, שעלול להיות מעורב שוב בתאונת דרכים. ולכן, חברת הביטוח יכולה להחליט לגבות ממנו מחיר גבוה יותר עבור ביטוח הרכב או להחליט שלא לבטח אותו כלל.

האם ישנה הנחה במידה והעבר הביטוחי שלכם נקי?

נהגים שמסמך העדר התביעות שלהם נקי ב-3 שנים האחרונות (כלומר, לא הגישו תביעה לחברת הביטוח שלהם ב-3 השנים האחרונות), לרוב זכאים להנחה משמעותית במחיר הפוליסה, כיוון שפוטנציאל הסיכון שלהם נמוך .

מדוע מקבלים הנחה על כך?

העבר הביטוחי משחק תפקיד חשוב ומהותי בקביעת מחיר הפרמיה של הלקוח תמורת פוליסת הביטוח וגם על סעיפי הכיסוי עצמם. הרציונל של העבר הביטוחי הוא שנהג אשר תבע בעבר את חברת הביטוח, נמצא בסבירות גבוהה יותר לעשות זאת שוב.

לעיתים, אנשים רבים נוטים לחשוב פעמיים לפני שהם תובעים את חברת הביטוח, משום שהם יודעים שלאחר שיגישו תביעה, הפרמיה שלהם תתייקר בשנים הבאות- מכאן יוצא שפעמים רבות, בגלל סיטואציה זו ובגלל החשש של המבוטח מהתייקרות המחיר, הוא למעשה לא תמיד נהנה מהכיסוי הביטוחי עבורו הוא משלם.

חשיבותו של מסמך עבר ביטוחי

מסמך עבר ביטוחי או בשמו השני מסמך העדר תביעות, הוא טופס שבו מעודכנות כל התביעות שהוגשו על ידכם במהלך השנה לחברת הביטוח שלכם. המסמך ישלח אליכם מטעם חברת הביטוח מידי שנה, לקראת סיום תקופת הביטוח. במידה ולא קיבלתם את המסמך, תוכלו להפיק את המסמך בצורה עצמאית באמצעות אתר הר הביטוח.

במה הטופס הזה יכול לסייע לכם? במחיר. במידה והעבר הביטוחי שלכם נקי מתביעות, זה יזקף לזכותכם בעת תמחור הביטוח לשנה הבאה, או בעת בקשת הצעת מחיר מחברה מתחרה.

נהגים שמצהירים על כך שלא היו להם תביעות בשלוש השנים האחרונות, יהיו חייבים להגיש לחברת הביטוח את מסמך העבר הביטוחי כאסמכתא, ויהיו זכאים להטבה במחיר הביטוח. גם אם יש לכם תביעה אחת , אז יתכן וחלק מהחברות יעניקו לכם הנחה חלקית .

כל חברת ביטוח יכולה לתמחר לפי ראות עיניה, וכל הצעה היא פרסונלית. ברוב המקרים אם במסמך העבר הביטוחי אין לכם תביעות כלל, סביר מאוד שתקבלו מחיר נמוך יותר.

אי העלאת פרמיה אוטומטית - יתרת זכות

אנחנו בליברה מאמינים שנהגים לא צריכים לחשוש להפעיל את הביטוח עקב תאונה פעם ב....שמא תעלה הפרמיה. הרי בשביל זה יש ביטוח... לכן, אנחנו בליברה מתחייבים לפעול בהוגנות ולא להעלות את הפרמיה אוטומטית במקרה של תאונה.

איך נעשה את זה? בליברה, אנחנו צוברים עבורך את הסכום ששילמת לנו במצטבר כיתרת זכות למקרה של תביעה. כך, במקרה של תביעה (הרי כולנו בני אדם...), אם סכום הנזק יהיה נמוך מגובה יתרת הזכות שלך, אנחנו לא נחשיב לך את התביעה לצורך חישוב המחיר בשנה העוקבת, כך שהביטוח לא יתייקר בעקבות התביעה.

מה עושה מי שאין ברשותו עבר ביטוחי?

בדרך כלל מחיר הביטוח עבור חסרי עבר ביטוחי יהיה גבוה יותר, ויש אף חברות שאינן מבטחות נהגים ללא עבר ביטוחי. עם זאת, אם הסיבה להעדר העבר הביטוחי היא טכנית. לדוגמא, מעבר מנהיגה ברכב חברה לנהיגה ברכב פרטי, נהיגה באופן קבוע ברכב של קרוב משפחה וכדומה בחלק מחברות הביטוח יהיה ניתן למצוא פתרון לנושא.

לקריאה אודות - ביטוח רכב אונליין - רכישת ביטוח רכב באינטרנט >>>

רשות שוק ההון קבעה

ליברה במקום ה-1 בשירות 
בביטוח רכב
לפרטים נוספים

ביטוח רכב פרסונלי במחיר המותאם בדיוק עבורך

רק ליברה מחשבת את מחיר ביטוח הרכב לפי מקסימום פרמטרים שיכולים לפעול לטובתך

ביטוח רכב על כל צרה שלא תבוא (חמסה חמסה), ביטוח רכב עם ליברה נותן מענה אמין וזמין במחיר מצויין הצעה לביטוח רכב ביטוח רכב בליברה
ביטוח חובה ביטוח המכסה נזקי גוף שנגרמו על ידי רכבך או בזמן הנהיגה ברכב הצעה לביטוח חובה ביטוח חובה בליברה
ביטוח צד ג ביטוח המכסה נזקי רכוש שנגרמו על ידי רכבך לגורם אחר הצעה לביטוח צד ג ביטוח צד ג' בליברה
ביטוח מקיף ביטוח המכסה נזקים שנגרמו לרכבך או נזקי רכוש שנגרמו על ידו לגורם אחר הצעה לביטוח מקיף ביטוח מקיף בליברה
חיפשת ביטוח?

ליברה משנה סדרי ביטוח
ומשתפת את מבוטחיה ברווחים

כמה בערך עולה לך ביטוח בשנה?
45+
יכולת לצבור
ליברות
כי גם לך מגיע להרוויח. לא?
בוקר טוב!

כיף שהחלטת לפתוח איתנו את היום שלך...
איזה ביטוח מעניין אותך?

למה לרכוש ביטוח רכב בליברה?
הצעה לביטוח רכב
לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות - זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך

הכי טוב להשאיר לנו פרטים 
מבטיחים לענות כמה שיותר מהר

y_icon_sendCreated with Sketch.

הי,
תודה שפנית אלינו.
חוזרים אליך ממש בהקדם.
המשך יום טוב,
ליברה

gtag('event', 'conversion', {'send_to': 'GTM-N3FCS4X/tHizCPqYuIsBEIbBpP8C'}); fbq('track', 'Lead - Contact us');
y_icon_sendCreated with Sketch.

אופס...משהו לא הלך כמו שצריך...
מנסים לאתר ולתקן
בינתיים אפשר להתקשר אלינו, או לנסות שוב יותר מאוחר

073-3949222

6323*

רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך :-) נשמח לעזור בכל עניין

073-3949222 *6323
סגירה של חלון קופץ
סגירה של חלון קופץ
סגירה של חלון קופץ