איך להוזיל את עלות ביטוח הרכב?

איך נקבע מחיר הביטוח? ואיך אפשר להוזיל עלויות? בקיצור, כל הדברים החשובים בפוליסה במילים פשוטות וברורות.


ליברה, תנו לי הצעה לביטוח רכב

עלויות ביטוח הרכב מורכבות מעלות ביטוח חובה ומעלות ביטוח מקיף / צד ג'. עלות ביטוח החובה נקבעת לפי פרמטרים שקבע הרגולטור. כל חברה הגדירה משקל לכל אחד מהפרמטרים (גיל, מין, נפח מנוע, מערכות בטיחות וכו'), בהתאם לרמת הסיכון שהוא משקף בעיניה, וכך למעשה מחושבת העלות הכוללת של ביטוח חובה. ובכל זאת, יש מספר סעיפים שהיכרות איתם עשויה לסייע בהוזלת הפרמיה:

דייקו בתשובות במיוחד בחברות שמעניקות הנחה על בסיס אפיון פרסונאלי של המבוטח

כדי לקבל את המחיר המתאים, חשוב לענות באופן מדויק על השאלות הנשאלות בשלב קבלת הצעת המחיר לגבי ביטוח מקיף וצד ג', עלות הביטוח תלויה במשתנים רבים. ברוב החברות מתייחסים בעיקר לסוג הרכב, גילאי הנהגים ועבר ביטוחי (כולל התייחסות לתביעות ב-3 השנים האחרונות). תחום זה הולך ומתפתח, ואנו מתחילים לראות מגמה של התאמת עלות הביטוח להתנהגות נהיגה ולמאפיינים אישיים. ישנן חברות שלקחו את העניין צעד קדימה, מתייחסות לתמחור באופן פרסונלי, ומתאימות את הצעת המחיר לכל לקוח, כך שבהתאם למידע נוסף שהוא נותן לנו הוא יכול לקבל הנחות משמעותיות ולהוזיל את עלות ביטוח הרכב שלו. דוגמאות לשאלות שעשויות להעניק הנחה נוספת: היקף הנסיעה השנתי, גילאי ילדים, תחזוקת הרכב, דירוג עצמי של איכות נהיגה, מערכות מובנות ברכב המודדות את התנהגות הנהיגה, היסטוריית תביעות ארוכה יותר מ-3 שנים ועוד.

שימו לב לכיסויים וההרחבות שכלולים בפוליסה ללא עלות נוספת

בדקו את הכיסויים והרחבות שכוללת הפוליסה. ישנן פוליסות שכוללות שירותים או כיסויים שונים ללא תוספת עלות למשל כיסוי של הגנה משפטית, כיסוי לנהיגה אקראית של נותני שירותים שונים כגון עובדים בבתי מלון, בחניונים וכיוצ"ב, פטור מתשלום דמי ביטוח עבור השבה אוטומטית של היקף הביטוח לקדמותו, הכרה בטוטאלוס, כאשר שיעור הנזק עולה על 50% משווי הרכב ביום שבו קרה מקרה הביטוח.

בדקו אפשרות לצמצם את כמות הנהגים המבוטחים

כך למשל ככל שקיימת אפשרות לצמצם את טווח הגילאים של הנוהגים ברכב וככל שהנהגים יהיו בגיל מתקדם יותר, כך הסיכון יפחת ובהתאם יפחת גם מחיר הפוליסה.

בצעו רכישה דיגיטלית

רכישה דיגיטלית, מעבר להיותה מהירה, נוחה ונגישה הרבה יותר, גם מאפשרת לחברות הביטוח לשווק ביטוח במחירים טובים יותר בגלל החיסכון בדמי תיווך והוצאות תפעוליות.

דאגו לשתף במידע שעשוי לסייע לחברה להוזיל עלויות

קיימות חברות שמאפשרות הוזלת עלויות בתמורה לשיתוף במידע למשל שליחת תיעוד לגבי תחזוקה וטיפול שוטף לרכב, צילום הרכב במצבו הנוכחי, שליחת מסמכים המעידים על רצף של שנים "נקי" ללא תאונות. הוזלות שכאלה עשויות להיות בחלק מהחברות משמעותיות מאוד.

עבר ביטוחי נקי

עבר ביטוחי הינו ההיסטוריה של התביעות שלכם בחברות הביטוח. בעת רכישת ביטוח רכב, בין אם זה אונליין ובין אם דרך נציג מכירות, נישאל על העבר הביטוחי שלנו, ונצטרך גם לצרף אסמכתא שמוכיחה שאכן מה שהצהרנו בפני חברת הביטוח לגבי 3 השנים האחרונות אמין. במידה והעבר הביטוחי שלכם נקי, ללא היסטוריית תביעות, יש לכך השפעה רבה על הצעת מחיר הביטוח שתקבלו מחברת הביטוח בכל פעם שתידרשו לחדש את הביטוח. אם העבר הביטוחי שלכם נקי תוכלו לחסוך הרבה כסף בביטוח הרכב. ההיגיון הוא בעצם משום שחברת הביטוח רואה בכם נהגים עם סיכון נמוך יותר מאשר נהגים שיש בעבר הביטוחי שלהם תביעה אחת או יותר.

ביטוח רכב לפי קילומטר 

ביטוח רכב לפי שימוש או במילים אחרות ביטוח רכב לפי קילומטר יכול להוזיל משמעותית את ביטוח הרכב, במידה ולא נוסעים הרבה כמובן. היקף הקילומטראז' שכל אחד מאיתנו נוסע במהלך השנה הוא שונה ומושפע מגורמים רבים כמו עיסוקינו, המרחק מהבית למקום העבודה, אורח החיים שלנו, מספר הרכבים בבית ועוד.

כשלא נוסעים הרבה עם הרכב, מכל סיבה שהיא, אין טעם לשלם כל כך הרבה כסף לחברת הביטוח. ליברה, שהחדירה מודל זה לענף הביטוח, נותנת משקל רב לפרמטר הזה בעת תמחור ביטוח הרכב.

ודאו מול חברת הביטוח אלו אמצעי מיגון/בטיחות בנהיגה עשויים להוזיל את עלויות הביטוח ובכמה?

חברות רבות מוכנות להוזיל פוליסות במידה והמבוטח מוכיח שהתקין ברכבו מערכות שעשויות להקטין באופן משמעותי את הסיכון לגניבה או לתאונות דרכים.

שימו לב-הסעיפים הקטנים שעשויים להפוך לגדולים

  • שימו לב שרכשתם את כל ההרחבות הנדרשות-לשים לב שרוכשים את כל ההרחבות הנחוצות כמו שירותי דרך וגרירה, הגדרת הרכב החליפי בהתאם לסוג הרכב המתאים לך כיסוי לשבר שמשות, כיסוי לנזק הנגרם לפנסים ומראות וכו'
  • שימו לב לתקרה המוגדרת במקרה ביטוח לרכב חדש - למשל במקרה של טוטאלוס או גניבה, בדקו מה גובה השלמת פיצוי לרכישת רכב חדש.
  • שימו לב להגדרת הנהגים המורשים לנהוג ברכב- מה מספר הנהגים הנקובים, גילאי הנהגים, מין הנהג הצעיר ביותר וכו'. הגדרה לא מדויקת יכולה להתברר כיקרה מאוד במקרה של מימוש הביטוח.
  • שימו לב אם יש דרישות מיגון להקלה בסיכון כתנאי לקבלת פיצוי-לעיתים מוגדר בפוליסה שהתקנת אמצעי מיגון מסוג מסוים לרכב כמו מערכות איתור, אמצעים פיזיים למיגון ועוד מהווים תנאי לקבלת פיצוי בעת מקרה ביטוח, יש גם חברות שמבקשות להעביר להן אישור תקינות של אמצעי המיגון הדרושים לחברת הביטוח.
  • שימו לב לתנאי ביטול הפוליסה- בפוליסות מסוימות, במקרה של ביטול הפוליסה עשויים לחול על המבוטח קנסות בגין ביטול פוליסה לפני תום התקופה שהוגדרה. במידה והמבוטח מעוניין לעבור לחברת ביטוח אחרת באמצע תקופה, יתכן מצב שחברת הביטוח הנוכחית בה הוא מבוטח תגבה ממנו קנס.

רשות שוק ההון קבעה

ליברה במקום ה-1 בשירות 
בביטוח רכב
לפרטים נוספים

ביטוח רכב פרסונלי במחיר המותאם בדיוק עבורך

רק ליברה מחשבת את מחיר ביטוח הרכב לפי מקסימום פרמטרים שיכולים לפעול לטובתך

ביטוח רכב על כל צרה שלא תבוא (חמסה חמסה), ביטוח רכב עם ליברה נותן מענה אמין וזמין במחיר מצויין הצעה לביטוח רכב ביטוח רכב בליברה
ביטוח חובה ביטוח המכסה נזקי גוף שנגרמו על ידי רכבך או בזמן הנהיגה ברכב הצעה לביטוח חובה ביטוח חובה בליברה
ביטוח צד ג ביטוח המכסה נזקי רכוש שנגרמו על ידי רכבך לגורם אחר הצעה לביטוח צד ג ביטוח צד ג' בליברה
ביטוח מקיף ביטוח המכסה נזקים שנגרמו לרכבך או נזקי רכוש שנגרמו על ידו לגורם אחר הצעה לביטוח מקיף ביטוח מקיף בליברה
חיפשת ביטוח?

ליברה משנה סדרי ביטוח
ומשתפת את מבוטחיה ברווחים

כמה בערך עולה לך ביטוח בשנה?
45+
יכולת לצבור
ליברות
כי גם לך מגיע להרוויח. לא?
בוקר טוב!

כיף שהחלטת לפתוח איתנו את היום שלך...
איזה ביטוח מעניין אותך?

למה לרכוש ביטוח רכב בליברה?
הצעה לביטוח רכב
לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות - זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך

הכי טוב להשאיר לנו פרטים 
מבטיחים לענות כמה שיותר מהר

y_icon_sendCreated with Sketch.

הי,
תודה שפנית אלינו.
חוזרים אליך ממש בהקדם.
המשך יום טוב,
ליברה

gtag('event', 'conversion', {'send_to': 'GTM-N3FCS4X/tHizCPqYuIsBEIbBpP8C'}); fbq('track', 'Lead - Contact us');
y_icon_sendCreated with Sketch.

אופס...משהו לא הלך כמו שצריך...
מנסים לאתר ולתקן
בינתיים אפשר להתקשר אלינו, או לנסות שוב יותר מאוחר

073-3949222

6323*

רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך :-) נשמח לעזור בכל עניין

073-3949222 *6323
רוצה לדבר איתנו?
אפשר להרגיש חופשי לפנות אלינו בכל דבר ועניין
*6323