3 צעדים ראשונים שיש לבצע לאחר שהרכב נגנב  

רכבכם נגנב? מה הצעדים שיש לבצע לאחר מקרה של גניבת רכב? איזה ביטוח מגן עליכם במקרה כזה? כל התשובות בכתבה הבאה 


ליברה, תנו לי הצעה לביטוח רכב

21/06/2021 | נכתב ע"י מערכת מגזין ליברה

אלפי רכבים נגנבים מיד שנה בישראל, נהגים רבים מוצאים את עצמם מבולבלים, חסרי אונים ומתוסכלים. אם רכבכם נגנב, זה בהחלט מבאס, הסיטואציה בה אתם נמצאים מלווה בחששות ובלבול רב. אז קודם כל, קחו נשימה , הירגעו, אנחנו כאן לצידכם ונעזור לכם בכל הדרוש.

האם הרכב אכן נגנב? 

היומיום של כולנו עמוס במשימות, מטלות ולחץ. בטרם תקבלו החלטה שרכבכם נגנב נסו לענות על השאלות הבאות:

1. נסו להיזכר- האם חניתם במקום שאסור לחנות בו? אולי רכבכם נגרר ע"י הרשות המקומית?
2. האם חניתם בקומה שונה בחניון רב קומות?
3. האם הגעתם עם רכב אחר שאינכם נוטים לנסוע איתו בדרך כלל?

במידה ועניתם בשלילה על כל השאלות והגעתם למסקנה שהרכב אכן נגנב, יש לדווח לגורמים הרלוונטיים, כולל כמובן חברת הביטוח שלכם. זהו סדר הפעולות לפיו כדאי לפעול:

דיווח ראשוני

1. דווחו בהקדם למשטרה- נציג המשטרה ידרוש מכם פרטיים ראשוניים על האירוע- מקום גניבת הרכב, תאריך ושעה, סוג הרכב ועוד. נסו לדייק ככל האפשר בפרטים שאתם מוסרים.
בנוסף, צלמו את מקום גניבת הרכב, ורשמו לעצמכם את כל פרטי המקרה. במידה והטלפון הסלולרי שלכם נמצא ברכב שנגנב , דווח זאת למשטרה, ייתכן מאוד שהמשטרה תוכל לאתר את הרכב הגנוב לפי מיקום הסלולרי.

2. דווח לחברת הביטוח שלכם- חשוב לעדכן את חברת הביטוח במקרה הגניבה. נציגי חברת הביטוח יסייעו וינחו אתכם מה עליכם לעשות, אילו מסמכים לשלוח ואיך עליכם להתקדם. בין המסמכים שתידרשו לספק לחברת הביטוח: אישור משטרה על גניבת הרכב, ייפוי כח להעברת בעלות, טופס הסכמה למסירת מידע, כתב התחייבות ממשעבד או שחרור משעבוד - ככל שהרכב משועבד, וכמובן את מפתחות הרכב. כדאי לוודא שיש ברשותכם את כל המסמכים הנדרשים. ייתכן שתדרשו להציג מסמכים נוספים על פי שיקול דעתה של חברת הביטוח שלכם.

3. דווח לחברת האיתור- אם ברכבכם מותקנת מערכת איתור (למשל "איתוראן"), דווח למוקד חברת האיתור על מנת שהיא תפעיל מעקב אחר מיקום הרכב ותעדכן את המשטרה בנוגע לכך.

איזה ביטוח רכב מגן מפני גניבת רכב?

יש לכם ביטוח מקיף? מצוין. אתם מכוסים במקרה של גניבת הרכב. ביטוח מקיף לרכב הוא ביטוח רכב שמכסה נזקי רכוש של הרכב (הכיסוי כולל גם נזקים לרכב שלנו וגם נזקים שנגרמו לצד ג'), שעלולים להיגרם כתוצאה מתאונה, גניבה, שריפה, השחתה, או כל סיבה אחרת. זהו ביטוח שמומלץ מאוד לרכוש בנוסף לביטוח החובה.

פוליסת ביטוח מקיף לרכב מיועדת לטובת כיסוי העלויות בגין תיקון הנזקים, או קבלת פיצוי כספי במקרה של טוטאל לוס (אובדן מלא של הרכב). פוליסת ביטוח מקיף מעניקה שקט נפשי למבוטחים, משום שחלילה במקרה של נזק לרכב, הם מכוסים ותיקון רכבם בעזרת חברת הביטוח (או קבלת פיצוי כספי במקרי טוטאלוס וגניבה) חוסך להם עלויות כבדות.

מה קורה עכשיו?

אחרי שדיווחתם לחברת הביטוח שלכם את כל הפרטים והמסמכים הדרושים, חברת הביטוח תבדוק את תביעתכם ותעדכן אתכם על ההתקדמות בתהליך. במידה והכל תקין, תקבלו פיצוי כספי על גניבת הרכב.

מתי מסתיים הטיפול בתביעה?

במקרי גניבה וטוטאלוס אנחנו בליברה מתחייבים לשלם את כספי התביעה תוך 48 שעות גג מקבלת המסמכים (כן, גם אנחנו לא אוהבים סחבת...). בשאר המקרים, אם שלחת את כל המסמכים ורכבך תוקן, אפשר לחזור לשגרה. אנו כבר נטפל בכל השאר ותוך 30 יום נעדכנך בהחלטה. במהלך זמן זה, אנו בודקים את כל המסמכים שנשלחו על ידך, כולל דוח השמאי. אם יידרשו לנו מסמכים נוספים, נעדכנך בתוך 14 יום מהיום בו זיהינו את הצורך במסמך. בתום השלמת המידע ההכרחי הדרוש לנו, נבצע הליך בירור מהיר, בסופו תתקבל החלטה על תשלום מלא/תשלום חלקי/הודעת פשרה/הודעת דחייה. אנחנו כמובן נעדכן אותך בכתב בהחלטתנו ונפרט את הנימוקים לקבלתה. אם יידרש לנו זמן נוסף לטיפול בתביעתך, אנו נודיע לך על כך באמצעות "הודעת המשך בירור" בה יפורטו הנימוקים בגינם נדרש לנו זמן נוסף.

לסיכום, גניבת רכב היא אירוע מלחיץ, אבל בכל זאת, חשוב מאוד לנסות לשמור על קור רוח, לוודא שאכן הרכב נגנב בוודאות ולדווח לגורמים השונים לטובת קבלת פיצוי. זכרו את סדר הפעולות ודאגו לא לשכוח אף פרט בתהליך. בהצלחה!

רשות שוק ההון קבעה

ליברה במקום ה-1 בשירות 
בביטוח רכב
לפרטים נוספים

ביטוח רכב פרסונלי במחיר המותאם בדיוק עבורך

רק ליברה מחשבת את מחיר ביטוח הרכב לפי מקסימום פרמטרים שיכולים לפעול לטובתך

ביטוח רכב על כל צרה שלא תבוא (חמסה חמסה), ביטוח רכב עם ליברה נותן מענה אמין וזמין במחיר מצויין הצעה לביטוח רכב ביטוח רכב בליברה
ביטוח חובה ביטוח המכסה נזקי גוף שנגרמו על ידי רכבך או בזמן הנהיגה ברכב הצעה לביטוח חובה ביטוח חובה בליברה
ביטוח צד ג ביטוח המכסה נזקי רכוש שנגרמו על ידי רכבך לגורם אחר הצעה לביטוח צד ג ביטוח צד ג' בליברה
ביטוח מקיף ביטוח המכסה נזקים שנגרמו לרכבך או נזקי רכוש שנגרמו על ידו לגורם אחר הצעה לביטוח מקיף ביטוח מקיף בליברה
חיפשת ביטוח?

ליברה משנה סדרי ביטוח
ומשתפת את מבוטחיה ברווחים

כמה בערך עולה לך ביטוח בשנה?
45+
יכולת לצבור
ליברות
כי גם לך מגיע להרוויח. לא?
צהריים טובים!

בחירה מצויינת להעביר איתנו את הקפה של השעות הקשות...
איזה ביטוח מעניין אותך?

למה לרכוש ביטוח רכב בליברה?
הצעה לביטוח רכב
לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות - זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך

הכי טוב להשאיר לנו פרטים 
מבטיחים לענות כמה שיותר מהר

y_icon_sendCreated with Sketch.

הי,
תודה שפנית אלינו.
חוזרים אליך ממש בהקדם.
המשך יום טוב,
ליברה

gtag('event', 'conversion', {'send_to': 'GTM-N3FCS4X/tHizCPqYuIsBEIbBpP8C'}); fbq('track', 'Lead - Contact us');
y_icon_sendCreated with Sketch.

אופס...משהו לא הלך כמו שצריך...
מנסים לאתר ולתקן
בינתיים אפשר להתקשר אלינו, או לנסות שוב יותר מאוחר

073-3949222

6323*

רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך :-) נשמח לעזור בכל עניין

073-3949222 *6323
סגירה של חלון קופץ