יוצאים לטיול? כך לא תיתקעו בדרך

טיול משפחתי יכול להיות חוויה נפלאה, אבל גם להפוך בקלות לסיוט אם לא נערכים אליו היטב – וזה כולל גם את הכנת הרכב. איך מכינים את הרכב לטיול ומה עושים אם בכל זאת נתקעים?


ליברה, תנו לי הצעה לביטוח רכב

מזג האוויר הנאה בתקופה האחרונה מוציא אל הטבע מאות אלפי מטיילים, שרוצים לחזות בפריחת הכלניות, ליהנות מזרימת הנחלים ואולי אפילו להספיק לראות קצת שלג בחרמון. טיול יכול להיות חוויה משפחתית נפלאה, אבל גם להפוך בקלות לסיוט אם לא יוצאים אליו ערוכים. רובנו זוכרים להתעדכן במזג האוויר לפני היציאה מהבית,  להצטייד באוכל ושתייה, לקחת קרם הגנה, ביגוד להחלפה וכדומה, אבל מה שנשכח לא פעם הוא הרכב – זה שאמור להביא אותנו ליעד וגם להחזיר אותנו הביתה בשלום. גם את הרכב צריך להכין לפני היציאה לטיול. בכתבה הבאה, נדבר על מה חשוב לעשות "וי" לפני שיוצאים לדרך, איך לשמור על הרכב במהלך הטיול ומה אפשר לעשות אם בכל זאת הרכב נתקע:

איך להתכונן לטיול עם הרכב?

בדיקת ציוד

לפני שיוצאים מהבית, חשוב לדאוג שיהיה אוויר בצמיגים, לבדוק תקינות של שמן ומים כדי שהרכב לא יתחמם, וכמובן לא לשכוח למלא דלק כך שיהיה מספיק (נשמע טריוויאלי, אבל לא נעים להתחיל לחפש תחנת דלק באמצע טיול ברמת הגולן). אם הרכב נוטה ל"בעיות" – כדאי להביא אתכם ציוד חיוני כמו כבלים להתנעה, שמן, גלגל רזרבי וכו'. אם אין גלגל רזרבי חשוב לדאוג למכשיר לניפוח אוויר.

בדיקת פוליסת הביטוח

שימו לב אילו נהגים הגדרנו בפוליסה כרשאים לנהוג ברכב, ואם יש צורך להוסיף נהגים נוספים או לשנות את ההגדרות בהתאם למתוכנן בטיול. בדקו שיש לכם כיסוי לשירותי רכב וגרירה (אם לא – כדאי להוסיף).

מספרי טלפון חיוניים

ודאו שאתם לוקחים איתכם מספרי טלפון של נותני השירות החיוניים, למקרה הצורך.

איך נשמור על הרכב בזמן הטיול?

 • סעו עם הרכב רק בדרכים להן הוא מיועד. אל תנסו את מזלכם, הקפידו לנסוע בדרכים סלולות ואל תיכנסו עם הרכב למסלולי שטח או לדרכים שאינן מסודרות.
 • בנהיגה ברכבים ידניים, חשוב להקפיד על העברת הילוכים בזמן הנכון במהלך התאוצה. כמו כן, בזמן ההאטה הקפידו להוריד הילוך. בכבישים משובשים נדרשת זהירות מירבית.
 • שימו לב לסימנים שמעידים על מצב הרכב, למשל התחממות - במידה שהרכב מתחמם מעל המותר, יש לעצור את הרכב בצד הדרך ולא להמשיך בנסיעה. נורות אזהרה - נוריות אדומות מהוות אזהרה חמורה, המחייבת עצירה מיידית. נוריות אלו מתריעות בעיקר על חוסר בשמן ובמים.
 • והכי חשוב: אין צורך למהר, אתם בטיול משפחתי - סעו בזהירות ובסובלנות.

נתקענו עם הרכב. מה עושים עכשיו?

 • לאן חברות שירותי הדרך והגרירה מגיעות – ולאן לא? אם זכרתם לקחת עמכם את מספר הטלפון של חברת שירותי הדרך והגרירה שבה אתם מבוטחים דרך פוליסת הביטוח שלכם, זה הזמן להתקשר אליהן. שירותי הדרך והגרירה ניתנים בתוך תחום הגבולות הטריטוריאליים של מדינת ישראל ובתוך תחומי יהודה ושומרון וחבל עזה (למעט שטחי הרשות הפלסטינית), שהכניסה אליהם אינה אסורה ומוגבלת באותו זמן ע"י רשות מוסמכת כלשהי, ובתנאי שלא קיימת סכנה לביטחונו של נותן השירות בהתאם להמלצת הרשויות. חשוב לדעת: במסגרת פוליסת הביטוח כלולים חילוצים קלים ממקומות הסמוכים לכביש, כתוצאה מתאונת דרכים, גניבה או תקלה שמקורה ברכב, ושיש בה כדי להשבית את הרכב, ובלבד שמשך החילוץ לא יעלה על 20 דקות, וניתן לבצעו ע"י גורר תקני והציוד שבו, ללא סיוע של גוררים אחרים או כלי עזר. חילוץ הנובע מכל סיבה אחרת, לרבות שקיעת הרכב, יינתן תמורת תשלום מוזל למבוטח בהתאם לתעריף נותן השירות.
 • שירות אספקת דלק - במקרה של חוסר בדלק, חברת החילוץ תספק לכם דלק או תגרור את הרכב לתחנת הדלק הקרובה, ע"פ שיקולה הבלעדי. אתם תשלמו את עלות הדלק. השירות  לא יינתן בכביש הערבה.
 • שירות החלפת גלגל -  יינתן בתנאי שקיים ברכב גלגל חלופי תקין, כנדרש בכתב המנוי, למעט בגולן, בערבה וביו"ש. השירות אינו כולל רכישת גלגל חדש, תיקונים או כל שירותים נלווים אחרים.

איזה נזקים לרכב בזמן הטיול מכוסים על ידי ביטוח הרכב?

 • נזק שנגרם כתוצאה מתאונה עם רכב מטיילים אחר.
 • נזק שנגרם כתוצאה מהתנגשות בגדר/עץ וכו'.
 • אם חנינו תחת עץ והיתה סופה ועץ קרס על הרכב.
 • גניבת רכב מחניון.
 • נזק לשמשות, פנסים או מראות.

איזה נזקים לרכב בזמן הטיול לא מכוסים על ידי הביטוח?

ביטוח הרכב לא מכסה כל נזק שעלול להיגרם לרכב בטיול – ובפרט לא נזק שהוא לא בלתי צפוי. לדוגמה, כניסה לשלולית גדולה עם מים, נסיעה בדרך עפר לרכב שאינו רכב שטח המיועד לכך – לא יכוסה על ידי הביטוח.

נזקים נוספים שאינם מבוטחים (נציין כמה דוגמאות): אובדן או נזק לצמיגים, אלא אם כן ניזוקו או אבדו חלקים נוספים מהרכב עקב מקרה הביטוח; קלקולים מכניים, חשמליים או אלקטרוניים שייגרמו לרכב - אלא אם נגרמו במהלך או עקב מקרה ביטוח; אובדן, נזק או חבות שאירעו מחוץ לשטח מדינת ישראל (איזור יהודה ושומרון ואיזור חבל עזה); נזק תוצאתי – לדוגמה, אובדן כשר כתוצאה מהתאונה או אירוע ביטוחי אחר שמכוסה; אובדן או נזק שנגרמו בעת שהרכב היה מגויס לצה"ל; אובדן או נזק שנגרמו בשל מהומות, אלא אם כן נכתב אחרת בדף פרטי הביטוח; אובדן או נזק שנגרמו בשל היות נהג הרכב נתון להשפעת סמים מסוכנים; אובדן או נזק שהם תוצאה של מלחמה וטרור – לא מכוסים אמנם על ידי ביטוח הרכב הפרטי אבל ברוב המקרים מכוסים על ידי המדינה. אובדן או נזק שהם תוצאה של רעידת אדמה (אלא אם נכתב אחרת בדף פרטי הביטוח).

טיפים חשובים נוספים:

 • אם מתקינים וו גרירה, צריך להגדיר זאת ברשיון הרכב ולקבל אישור ממכון רישוי
 • הביטוח מכסה רק דברים שהם חלק מהמרכב של הרכב. מתקנים לנשיאת אופניים, צ'ימיגג וכו' לא מכוסים, כך שאם נגרם נזק כתוצאה ממתקנים אלו לרכב או לצד שלישי – הנזק לא יכוסה על ידי חברת הביטוח.
 • אם יוצאים מהרכב חשוב להקפיד ולוודא שאף אחד מהילדים לא נשאר ברכב, גם אם מדובר ביציאה קצרה לתצפית, עצירה קלה וכיו"ב.
 • בימים חמים, אם הרכב חונה בשטח פתוח צריך לזכור שהריפודים וכסאות תינוק למיניהם מתחממים ועשויים לגרום לכוויות.

רשות שוק ההון קבעה

ליברה במקום ה-1 בשירות 
בביטוח רכב
לפרטים נוספים

ביטוח רכב פרסונלי במחיר המותאם בדיוק עבורך

רק ליברה מחשבת את מחיר ביטוח הרכב לפי מקסימום פרמטרים שיכולים לפעול לטובתך

ביטוח רכב על כל צרה שלא תבוא (חמסה חמסה), ביטוח רכב עם ליברה נותן מענה אמין וזמין במחיר מצויין הצעה לביטוח רכב ביטוח רכב בליברה
ביטוח חובה ביטוח המכסה נזקי גוף שנגרמו על ידי רכבך או בזמן הנהיגה ברכב הצעה לביטוח חובה ביטוח חובה בליברה
ביטוח צד ג ביטוח המכסה נזקי רכוש שנגרמו על ידי רכבך לגורם אחר הצעה לביטוח צד ג ביטוח צד ג' בליברה
ביטוח מקיף ביטוח המכסה נזקים שנגרמו לרכבך או נזקי רכוש שנגרמו על ידו לגורם אחר הצעה לביטוח מקיף ביטוח מקיף בליברה
חיפשת ביטוח?

ליברה משנה סדרי ביטוח
ומשתפת את מבוטחיה ברווחים

כמה בערך עולה לך ביטוח בשנה?
45+
יכולת לצבור
ליברות
כי גם לך מגיע להרוויח. לא?
צהריים טובים!

בחירה מצויינת להעביר איתנו את הקפה של השעות הקשות...
איזה ביטוח מעניין אותך?

למה לרכוש ביטוח רכב בליברה?
הצעה לביטוח רכב
לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות - זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך

הכי טוב להשאיר לנו פרטים 
מבטיחים לענות כמה שיותר מהר

y_icon_sendCreated with Sketch.

הי,
תודה שפנית אלינו.
חוזרים אליך ממש בהקדם.
המשך יום טוב,
ליברה

gtag('event', 'conversion', {'send_to': 'GTM-N3FCS4X/tHizCPqYuIsBEIbBpP8C'}); fbq('track', 'Lead - Contact us');
y_icon_sendCreated with Sketch.

אופס...משהו לא הלך כמו שצריך...
מנסים לאתר ולתקן
בינתיים אפשר להתקשר אלינו, או לנסות שוב יותר מאוחר

073-3949222

6323*

רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך :-) נשמח לעזור בכל עניין

073-3949222 *6323