מה זה ביטוח משכנתא?

הגעתם לחתום על משכנתא ואז ביקשו מכם ביטוח משכנתא, מה זה הביטוח הזה ומה הוא כולל? לכל המידע קראו עכשיו!

ליברה, תנו לי הצעה לביטוח משכנתא

28/03/2023 | נכתב ע"י מערכת מגזין ליברה

כאשר מבקשים לקחת משכנתא, הבנק לרוב יתנה זאת ברכישת ביטוח משכנתא הכולל ביטוח חיים למשכנתא וביטוח מבנה. המשכנתא היא הלוואה ארוכת-טווח ובסכום גבוה ועל כן הבנק מעוניין למזער את הסיכון במקרה שבו אחד הלווים נפטר ולא ניתן להמשיך לשלם את המשכנתא, או במקרה של נזק לדירה.

ביטוח מבנה וביטוח חיים

מה מכסה ביטוח משכנתא? ביטוח משכנתא מורכב משני ביטוחים: ביטוח מבנה וביטוח חיים למשכנתא. ביטוח מבנה נועד להגן מפני נזקים שעלולים לגרום לירידת ערך המבנה (רעידת אדמה, שריפה, שיטפון וכדומה) וביטוח חיים נועד להבטיח שהבנק יקבל את סכום ההלוואה שנותרה לתשלום במקרה שהלווה נפטר. עלות ביטוח חיים למשכנתא נגזרת מפרמטרים שונים, וביניהם גיל המבוטח, מצבו הבריאותי, הרגלים מסכני חיים וכמובן גובה המשכנתא.

איך הביטוח עוזר לנו ולמה חובה לעשות אותו?

לאחר שענינו על השאלה מה זה ביטוח משכנתא, כדאי לדעת שרכישת פוליסה למשכנתא לרוב תהיה חובה. תארו לכם מצב שבו הבנקים מלווים לנו סכומי כסף אדירים, ובחלק לא קטן מהמקרים הם לא מקבלים את הכסף בחזרה. במצב כזה שוק הבנקאות יקרוס, וביחד איתו הכסף והכלכלה שלנו. זה גם האינטרס שלנו: ביטוח חיים למשכנתא נועד למקרה בו הלווה נפטר, ומבטיח שהבנק יקבל את יתרת התשלומים וכן מוריד נטל כלכלי של בני משפחת הלווה להחזיר את ההלוואה מכספם.

ואם שאלתם את עצמכם מה ההבדל בין ביטוח חיים לביטוח חיים במשכנתא, אז התשובה היא שביטוח חיים סטנדרטי מבטיח שיורשיו של המבוטח (מוטבים אותם מינה בפוליסה) יקבלו פיצוי כספי בהתאם לסכום הביטוח הנקוב בפוליסה. ביטוח חיים למשכנתא, לעומת זאת, מבטיח פיצוי כספי, או יותר נכון החזר כספי, לבנק. פוליסת ביטוח מבנה נותנת כיסוי  במקרה של נזק לנכס – שריפה, שטפון, רעידת אדמה וכו'. כידוע, כנגד קבלת המשכנתא הבנק רושם שעבוד על הדירה והיא מהווה ערבון. לכן, ברור מדוע חשוב לו שערך הדירה ישמר, ועל כן הבנק לא נותן לרוב משכנתא ללא ביטוח מבנה.

ביטוח משכנתא - דרך חברת ביטוח או דרך הבנק?

באפשרותכם לרכוש ביטוח המשכנתא דרך הבנק אשר עובד בשיתוף פעולה עם סוכנות ביטוח מטעמו, או לחילופין לרכוש ביטוח משכנתא באופן עצמאי וישיר דרך חברת ביטוח בה תבחרו, מה שמאפשר גמישות, מחירים אטרקטיביים וכיסויים רחבים יותר. בכל מקרה, בכל עת אפשר לעבור למבטח אחר, וניתן גם לפצל את ביטוח המבנה והחיים למשכנתא לשני גופים מבטחים אם זה משתלם כלכלית.

כיצד נקבעת עלות פוליסת ביטוח החיים למשכנתא?

אז כמה עולה ביטוח משכנתא? העלות משתנה מאדם לאדם, בהתאם למספר פרמטרים עיקריים, כאשר הפרמיה החודשית אותה משלם הלווה משתנה בהתאם למצבו הרפואי ולתנאי ההלוואה. מין, גיל, מצב רפואי, הרגלים שונים כדוגמת עישון או שתיית אלכוהול, היסטוריה של אשפוזים ומחלות תשפיע על ההחלטה האם לקבל לביטוח או על הפרמיה החודשית, בנוסף לגובה המשכנתא ותנאי ההלוואה.

איך מוזילים את ביטוח המשכנתא?

מומלץ לערוך השוואת מחירים לביטוח משכנתא במחשבון של רשות שוק ההון כדי להבין את המחירים המקובלים בענף. בנוסף, כאשר מבצעים השוואת מחירים לביטוח חיים, חשוב לבחון את תעריף הביטוח באופן ארוך טווח ולא להשוות את התשלומים של השנים הראשונות בלבד. לעיתים חברות ביטוח יציעו תשלום מוזל בשנים הראשונות, ולאחר מכן התשלום החודשי גדל באופן משמעותי כפיצוי, כך שלאורך זמן תשלמו יותר.

יתרונות ביטוח משכנתא עם ליברה

  • הצטרפות אונליין מכל מקום – ניתן לרכוש את הפוליסה של ליברה אונליין דרך האינטרנט, ללא צורך בהמתנה לנציג וללא עלויות נוספות.
  • חסכון עד 50% במחיר - ליברה מביאה בשורה צרכנית חדשה, עם מחירים שוברי שוק בביטוח המשכנתא! מדובר במהפכה צרכנית אמיתית שתסייע לצרכן להוזיל דרמטית את עלויות הביטוח ולחסוך אלפי שקלים.
  • ניהול דיגיטלי של הפוליסה – אוהבים להיות עם היד על הדופק? פריקים של מסמכים ופוליסות? בליברה תוכלו לנהל את הפוליסה שלכם באופן דיגיטלי בקלות ובנוחות.
  • כל מרכיבי הביטוח בפעולה אחת! בשונה מיתר החברות בפועלות בתחום, בליברה  ניתן לרכוש באותו תהליך את שני מרכיבי הביטוח – ביטוח מבנה וביטוח חיים. מה שיאפשר להנות מיתרון מחיר משמעותי.

רשות שוק ההון קבעה

ליברה במקום ה-1 
בשביעות רצון
והמלצת לקוחות
לקבלת הצעת מחיר לביטוח משכנתא
חיפשת ביטוח?

ליברה משנה סדרי ביטוח
ומשתפת את מבוטחיה ברווחים

כמה בערך עולה לך ביטוח בשנה?
45+
יכולת לצבור
ליברות
כי גם לך מגיע להרוויח. לא?
בוקר טוב!

כיף שהחלטת לפתוח איתנו את היום שלך...
איזה ביטוח מעניין אותך?

למה לרכוש ביטוח משכנתא בליברה?
הצעה לביטוח משכנתא
לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות - זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך

הכי טוב להשאיר לנו פרטים 
מבטיחים לענות כמה שיותר מהר

y_icon_sendCreated with Sketch.

הי,
תודה שפנית אלינו.
חוזרים אליך ממש בהקדם.
המשך יום טוב,
ליברה

gtag('event', 'conversion', {'send_to': 'GTM-N3FCS4X/tHizCPqYuIsBEIbBpP8C'}); fbq('track', 'Lead - Contact us');
y_icon_sendCreated with Sketch.

אופס...משהו לא הלך כמו שצריך...
מנסים לאתר ולתקן
בינתיים אפשר להתקשר אלינו, או לנסות שוב יותר מאוחר

073-3949222

6323*

רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך :-) נשמח לעזור בכל עניין

073-3949222 *6323