איפה כדאי לעשות ביטוח משכנתא?

רגע לפני שחותמים על משכנתא ויוצאים לדרך - צריך לדאוג לבטח את כל הדבר הזה. מה זה ביטוח משכנתא, איפה כדאי לעשות ביטוח משכנתא ולמה חשוב לשים לב?

ליברה, תנו לי הצעה לביטוח משכנתא

מערכת מגזין ליברה, 14/02/2023

אחרי תהליך ארוך ובירוקרטי, סוף סוף זה קורה! איתרתם את הנכס המתאים לכם ובניתם את המשכנתא האפשרית הטובה ביותר, רגע לפני שחותמים ויוצאים לדרך - צריך לדאוג לבטח את כל הדבר הזה. מה זה ביטוח משכנתא, איפה כדאי לעשות ביטוח משכנתא ולמה חשוב לשים לב?

מה זה ביטוח משכנתא ומה מטרתו?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח שעושים במקביל לנטילת משכנתא. הבנק לרוב יחייב אתכם בביטוח זה כתנאי לקבלת ההלוואה, זאת אומרת שברוב המקרים הבנק פשוט לא יאפשר לכם להתקדם מבלי שתציגו לו פוליסת ביטוח. מטרת הביטוח היא להגן על הבנק ולהבטיח שיקבל את כספו בחזרה במקרה שמשהו קורה. ביטוח משכנתא מורכב משני ביטוחים שונים:

ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח חיים למשכנתא הוא כיסוי למקרה שבו אחד מהלווים נפטר וישנו קושי בהחזר המשכנתא. ביטוח זה מגן לא רק על הבנק, אלא גם על משפחת הלווה, כך שהלווה הנותר או יורשיו לא יצטרכו להמשיך לשלם את המשכנתא בעצמם או למכור את הנכס כדי להחזיר את ההלוואה. ביטוח זה מבטיח שתשלומי המשכנתא ימשיכו להגיע לבנק ושהנכס יישאר בבעלות המשפחה, שאיבדה את יקירה.

הצעת מחיר לביטוח חיים למשכנתא >>

ביטוח מבנה למשכנתא

מבנה למשכנתא נועד למנוע מצב בו נגרם נזק למבנה הבית שהוביל לירידת ערך המבנה ולמצב בו נוטל המשכנתא יישאר ללא קורת גג וללא יכולת לשלם את תשלומי המשכנתא. כך למשל אם המבנה ניזוק כתוצאה מאסון טבע שמונע מהמשך מגורים בו, חברת הביטוח תכסה את העלות של שיקום נזקים אלו.

הצעת מחיר לביטוח מבנה למשכנתא >>

למה ביטוח משכנתא עושים בחברת ביטוח?

כי לא נותנים לחתול לשמור על השמנת. ועכשיו ברצינות – את כספי המשכנתא נותן הבנק, וזה רק מתבקש שאת ביטוח המשכנתא נעשה במקום נפרד מהבנק, שדואג לאינטרסים שלנו. ועם קצת יותר פירוט, הנה כמה מהסיבות לעשות ביטוח משכנתא בחברת ביטוח:

  • אמנם ביטוח משכנתא דרך חברת ביטוח עשוי לארוך מעט יותר זמן, אך דווקא חסכון בזמן וקיצורי דרך עלולים לעלות ביוקר. לפני שסוגרים ביטוח משכנתא בבנק, מומלץ לעשות סקר שוק בחברות הביטוח כי יכול מאוד להיות שהתנאים שתקבלו יהיו טובים יותר ותוכלו לחסוך אלפי שקלים.
  • הרחבות/כיסויים בביטוח מבנה – בניגוד לבנקים אשר מוגבלים במכירות כיסויים והרחבות, חברות ביטוח יכולות להציע כיסויים נוספים, לדוגמה –

ביטוח צד ג' – אם נזק בדירה שלכם גורם נזק לדירה אחרת, או חלילה לאדם.

ביטוח תכולה – בעלות כספית פעוטה מדי בחודש ניתן להוסיף כיסוי לרכושכם הפרטי.

מתי לערוך סקר שוק והשוואת ביטוח משכנתא?

אחרי מסע ארוך ומפרך, הנטייה הטבעית שלנו היא פשוט "לגמור עם זה כבר", ולכן לא כדאי להשאיר את רכישת ביטוח המשכנתא לסוף. לא מדובר באיזה עניין פעוט. את סקר השוק והשוואת ביטוח המשכנתא כדאי לעשות מיד כשפרטי המשכנתא הסופיים בידיכם, אבל לברר מחירים אפשר עוד הרבה קודם.

השוואה יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. אנחנו מקווים שאתם בדיוק בשלב שבו אתם מרחרחים, בלי לחץ, כדי שתוכלו לקבל החלטה טובה ששווה לכם כסף. כדאי לדעת שגם אם רכשתם פוליסת ביטוח במקום אחד, תמיד תוכלו לעבור ממבטח אחד לאחר, ואפשר גם להפריד בין הפוליסות ולבטח במקומות שונים אם זה משתלם לכם כלכלית.

ביטוח משכנתא עושים רק דרך ליברה!

ליברה מבינה שגם אם מחירי הדירות בעננים - מחירי ביטוח המשכנתא לא חייבים להיות בשמיים! בליברה תוכלו לנהל את הפוליסה שלכם On-Line – להוסיף כיסויים בהתאמה אישית, להתעדכן בתשלומים, לדווח על תביעה ולעקוב אחר הביטוח שלכם בראש שקט. סקרנים לדעת עוד? אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר לקבלת הצעת מחיר משתלמת לביטוח חיים ומבנה למשכנתא.

רשות שוק ההון קבעה

ליברה במקום ה-1 
בשביעות רצון
והמלצת לקוחות
לקבלת הצעת מחיר לביטוח משכנתא
חיפשת ביטוח?

ליברה משנה סדרי ביטוח
ומשתפת את מבוטחיה ברווחים

כמה בערך עולה לך ביטוח בשנה?
45+
יכולת לצבור
ליברות
כי גם לך מגיע להרוויח. לא?
צהריים טובים!

בחירה מצוינת להעביר איתנו את הקפה של השעות הקשות...
איזה ביטוח מעניין אותך?

למה לרכוש ביטוח משכנתא בליברה?
הצעה לביטוח משכנתא
לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות - זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך

הכי טוב להשאיר לנו פרטים 
מבטיחים לענות כמה שיותר מהר

y_icon_sendCreated with Sketch.

הי,
תודה שפנית אלינו.
חוזרים אליך ממש בהקדם.
המשך יום טוב,
ליברה

gtag('event', 'conversion', {'send_to': 'GTM-N3FCS4X/tHizCPqYuIsBEIbBpP8C'}); fbq('track', 'Lead - Contact us');
y_icon_sendCreated with Sketch.

אופס...משהו לא הלך כמו שצריך...
מנסים לאתר ולתקן
בינתיים אפשר להתקשר אלינו, או לנסות שוב יותר מאוחר

073-3949222

6323*

רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך :-) נשמח לעזור בכל עניין

073-3949222 *6323