משפצים את הבית לכבוד פסח? אל תשכחו לדאוג לביטוח דירה

בשיפוץ, כמו בכל עבודה אחרת – לא תמיד הכל הולך חלק, לעתים חלות תאונות ונגרמים נזקים. אז מה חשוב לבטח ואיך?

פסח מתקרב, והפעם אין מנוס – תורכם לארח את המשפחה המורחבת לסעודה המשפחתית. הכנת ארוחה ל-20-30 איש שתתאים לכולם (לסבא אסור מלח, סבתא לא נוגעת בסוכר, הגיס טבעוני) היא משימה מורכבת, אבל האתגר לא מסתכם בזה. רבים מהמארחים מרגישים צורך לשדרג קצת את מראה הדירה לכבוד האירוע החגיגי, ונכנסים במקביל גם לטרפת של שיפוץ. לא שיפוץ מקיף כמובן, יותר בכיוון של תיקונים קוסמטיים, החל מהחלפת ספה ישנה ועד צביעה וטיח של הקירות, תיקוני חשמל, החלפת פרקט שרוט או מרצפות שנשברו ואפילו שבירת קירות (אחרת, איך נושיב את כולם סביב שולחן ארוך אחד)? בכל זאת, לא בכל יום אתם מארחים את הדודה הקשישה מהצפון ואת בני הדודים מחו"ל. אלא שגם אם מדובר בשיפוץ קטן, שנעשה "על הדרך" בזמן שמתכוננים לפרויקט העיקרי של הסעודה, חשוב לעשות אותו נכון. ואחד הפרטים שקל מאוד לשכוח לדאוג להם בזמן שיפוץ כזה הוא ביטוח הדירה ותכולתה.

למה זה חשוב? כי בשיפוץ, כמו בכל עבודה אחרת – לא תמיד הכל הולך חלק, לעתים חלות תאונות ונגרמים נזקים. הנזק יכול להיגרם לכם או למי ממכריכם – שכן, בן משפחה שביקר בבית בזמן השיפוץ, או אפילו חבר של אחד הילדים, לא עלינו. אז מה חשוב לבטח ואיך?

  • דאגו לביטוח לשכנים, מכרים ובני משפחה

הביטוח הראשון והחשוב ביותר שצריך לדאוג לו הוא ביטוח צד ג'. בעת שיפוץ יכול להיגרם נזק לדירות השכנים, למשל עקב פגיעה בשוגג בצינור מים וחדירת מים לדירת השכנים, או אף לשכנים עצמם – לדוגמה, עקב נפילה של חפצים כבדים וכדומה. גם בני משפחה וחברים שמבקרים בבית עלולים להיפגע.

אם יש לכם ביטוח תכולה, רוב הסיכויים הם שהוא כולל כבר ביטוח צד ג'.

לעומת זאת, אם יש לכם ביטוח מבנה ואין לכם ביטוח תכולה – לא בטוח שאתם מכוסים, שכן ביטוחי מבנה נמכרים גם ללא ביטוח צד ג' (במיוחד פוליסות שמשווקות על ידי הבנקים למשכנתאות, שהן לעתים קרובות פוליסות "רזות" שכוללות רק את מה שהבנק מחייב, ולא מעבר לכך). לכן, במקרה כזה חשוב לדאוג להוסיף לפוליסה ביטוח צד ג' לפני תחילת השיפוץ. אם אין לכם לא ביטוח מבנה ולא ביטוח תכולה – חשוב לרכוש ביטוח מבנה או תכולה, ולוודא שמוסיפים לו גם כיסוי צד ג' לפני תחילת השיפוץ. עלות הוספת ביטוח צד ג' נעה סביב כ-100 ש"ח לשנה, הוצאה נמוכה יחסית ששווה כל שקל, שכן העלות במקרה של פגיעה בדירה או בגוף של גורם שלישי עלולה להגיע למאות אלפי שקלים ואף יותר – סיכון שלא שווה לקחת בשום אופן.

דבר נוסף שחשוב לבדוק ולעתים לעדכן הוא גובה הכיסוי. ביטוח צד ג' סטנדרטי מספק כיסוי לגובה של 0.5-1 מיליון שקל. למי שעורך שיפוץ בבית מומלץ לא להתפשר על פחות ממיליון שקל, ואפשר אף להרחיב את הכיסוי ל-2 או ל-3 מיליון שקל, בעלות נמוכה של עשרות שקלים.

דבר נוסף שחשוב לציין הוא שפוליסת הביטוח הבסיסית מכסה נזקים כתוצאה משיפוץ שנערך שבועיים בלבד. במידה ומתוכנן שיפוץ ארוך, צריך לדאוג לכיסוי מתאים.

 

  • לדאוג שגם אתם תהיו מבוטחים

עד עתה דיברנו על כיסוי נזק לגורם שלישי. אבל מה אתכם, בעלי הדירה? האם ביטוח התכולה או המבנה שלכם מכסים אתכם במקרה של נזק לגוף או לרכוש שלכם כתוצאה מהשיפוץ? חשוב לדעת שהתשובה לכך היא שלילית! הפוליסות האלה אינן מכסות נזק שגרם לכם בעל מקצוע שהכנסתם הביתה. אז איך בכל זאת תדאגו להיות מבוטחים? פשוט מאוד: דרך "ביטוח קבלנים" של בעל המקצוע. לכל בעל מקצוע רציני אמור להיות "ביטוח קבלנים " 'שמבטח אותו במקרה שגרם נזק לרכוש עליו הוא עבד – במקרה הזה, הרכוש שלכם. אל תתנו לאף איש מקצוע להניף אפילו מברשת בלי לוודא שיש לו ביטוח שמכסה אתכם. דרך נוספת לבטח את עצמכם כנגד נזקי גוף במהלך השיפוץ היא לרכוש ביטוח תאונות אישיות.

 

  • האם קיים ביטוח נגד גניבה במהלך השיפוץ?

ביטוחי התכולה אינם מכסים גניבה על ידי בעל מקצוע שאתם הכנסתם הביתה מרצונכם הטוב. לכן, אם יש לכם דברי ערך שקל לגנוב –כגון תכשיטים, כסף מזומן, טלפון סלולרי או מחשב נייד - דאגו להוציא אותם מהבית לפני תחילת השיפוץ או לאחסן אותם בכספת.

עכשיו, כשאתם מבוטחים, אתם יכולים לצאת  לדרך ולהפוך את הדלעת שהיא הדירה הצנועה שלכם לכרכרה מפוארת. לפחות עד שסעודת החג תהיה מאחוריכם.

שות שוק ההון קבעה:

ליברה במקום ה- 1 בשירות

בביטוח רכב רכוש!

לפרטים נוספים
חיפשת ביטוח?

ליברה משנה סדרי ביטוח
ומשתפת את מבוטחיה ברווחים

כמה בערך עולה לך ביטוח בשנה?
45+
יכולת לצבור
ליברות
כי גם לך מגיע להרוויח. לא?
צהריים טובים!

בחירה מצויינת להעביר איתנו את הקפה של השעות הקשות...
איזה ביטוח מעניין אותך?

למה לרכוש ביטוח דירה בליברה?
הצעה לביטוח רכב
לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות - זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך

הכי טוב להשאיר לנו פרטים 
מבטיחים לענות כמה שיותר מהר

y_icon_sendCreated with Sketch.

הי,
תודה שפנית אלינו.
חוזרים אליך ממש בהקדם.
המשך יום טוב,
ליברה

gtag('event', 'conversion', {'send_to': 'GTM-N3FCS4X/tHizCPqYuIsBEIbBpP8C'}); fbq('track', 'Lead - Contact us');
y_icon_sendCreated with Sketch.

אופס...משהו לא הלך כמו שצריך...
מנסים לאתר ולתקן
בינתיים אפשר להתקשר אלינו, או לנסות שוב יותר מאוחר

073-3949222

6323*

רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך :-) נשמח לעזור בכל עניין

073-3949222 *6323