כל השאלות בנושא השתתפות עצמית בביטוח רכב 

מהי השתתפות עצמית בביטוח רכב? איך זה עובד, מתי משלמים ומתי לא? האם ניתן להוזיל עלויות של השתתפות עצמית? כל זאת ועוד בכתבה הבאה


ליברה, תנו לי הצעה לביטוח רכב

מהי השתתפות עצמית בביטוח רכב? איך זה עובד, מתי משלמים ומתי לא? האם ניתן להוזיל עלויות של השתתפות עצמית? כל זאת ועוד בכתבה הבאה

השתתפות עצמית בביטוח רכב זהו החלק שהמבוטח נדרש לשלם אם יש מקרה ביטוחי והחברה מתקנת לו - או לצד שלישי - את הנזק שנגרם. סכום ההשתתפות העצמית שהמבוטח נדרש לשלם עשוי להשתנות מחברה לחברה. לכן, כשבודקים הצעות מחיר בביטוח רכב חשוב לשים לב גם לגובה ההשתתפות העצמית.

לעיתים תקבלו הצעת מחיר מפתה מאוד על ביטוח כלשהו, אבל אם תקראו טוב את האותיות הקטנות בהצעה לביטוח מקיף או צד ג' תגלו שההשתתפות העצמית מאוד גבוהה. כלומר, ברגע האמת, אם יקרה מקרה ביטוחי, זה יעלה לכם הרבה יותר כסף ממה שחשבתם.

בחברות ביטוח מסוימות גובה ההשתתפות העצמית הוא גמיש ואפשר לשחק איתו וכך להשפיע על המחיר של ביטוח הרכב. הגדלת סכום ההשתתפות העצמית תגרום בדרך כלל למחיר ביטוח הרכב לרדת. ואגב, אם לא בא לכם בכלל להתעסק עם השתתפות עצמית, יש כיסוי שנקרא "ביטול השתתפות עצמית" – אם רוכשים את הכיסוי הזה, כשקורה מקרה ביטוחי חברת הביטוח מכסה את הנזק והמבוטח לא צריך לשלם כלום.

מתי משלמים השתתפות עצמית?

אם רכשתם ביטוח רכב, אתם כנראה מעוניינים לספק לעצמכם הגנה כלכלית למקרה בו חס וחלילה תתרחש תאונה. בעת רכישת ביטוח רכב, חשוב לבדוק מה גובה ההשתתפות העצמית שקיבלתם בהצעה.

לדוגמא, אם גובה ההשתתפות העצמית שלכם היא 2000 שקלים, ונקלעתם לאירוע תאונתי בעקבותיו אתם נדרשים לשלם נזק של 5000 ₪, תוכלו לבחור: לשלם את ה-5000 ₪ מכיסכם מבלי להפעיל את הפוליסה ולרשום תביעה בהיסטוריה שלכם, או להגיש תביעה ולהפעיל את הפוליסה , כאשר במצב זה תשלמו 2000 ₪ (שהם מהווים את ההשתתפות העצמית שלכם) ואת ההפרש (3000 ₪ ) תשלם חברת הביטוח שלכם.

האם יש דרך להוזיל את גובה ההשתתפות העצמית?

גובה ההשתתפות העצמית שונה מחברה לחברה, כך שבעת השוואת הצעות המחיר יש להשוות גם את סעיף גובה ההשתתפות העצמית. בנוסף, ניתן לרכו שכיסוי ביטול השתתפות עצמית, כך שלא תשלמו השתתפות עצמית כלל.

ישנם דרכים נוספות להוזיל את מחיר הביטוח, למשל ביטוח רכב לפי קילומטר. ליברה סומכת על הצהרת המבוטח לגבי הקילומטראז' השנתי שרכבו צפוי לנסוע בתהליך קבלת הצעת מחיר ורכישת ביטוח ובשונה מחברות ביטוח אחרות, מאפשרת לכם ליהנות ממחיר מותאם קילומטראז' ללא צורך בהתקנת רכיב OBD ברכב וללא ניטור של התנהגות הנהיגה שלכם בעזרתו.

בתחום ביטוח הרכב, סעיף השתתפות עצמית קיים בפוליסה מסוג ביטוח מקיף וביטוח צד ג'.

חשוב לדעת שבמקרה של אובדן מוחלט טוטאל-לוס, הכיסוי שלכם הוא 100% משווי הרכב, בהתאם למחירון לוי יצחק כאשר סעיף השתתפות עצמית אינו תקף, משום שהוא תקף רק שמקרה של נזק חלקי בהוצאה על תיקון רכב.

רשות שוק ההון קבעה

ליברה במקום ה-1 בשירות 
בביטוח רכב
לפרטים נוספים
חיפשת ביטוח?

ליברה משנה סדרי ביטוח
ומשתפת את מבוטחיה ברווחים

כמה בערך עולה לך ביטוח בשנה?
45+
יכולת לצבור
ליברות
כי גם לך מגיע להרוויח. לא?
בוקר טוב!

כיף שהחלטת לפתוח איתנו את היום שלך...
איזה ביטוח מעניין אותך?

למה Libra ?
תנו לי הצעה לביטוח רכב
לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות - זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך

הכי טוב להשאיר לנו פרטים 
מבטיחים לענות כמה שיותר מהר

y_icon_sendCreated with Sketch.

הי,
תודה שפנית אלינו.
חוזרים אליך ממש בהקדם.
המשך יום טוב,
ליברה

gtag('event', 'conversion', {'send_to': 'GTM-N3FCS4X/tHizCPqYuIsBEIbBpP8C'}); fbq('track', 'Lead - Contact us');
y_icon_sendCreated with Sketch.

אופס...משהו לא הלך כמו שצריך...
מנסים לאתר ולתקן
בינתיים אפשר להתקשר אלינו, או לנסות שוב יותר מאוחר

073-3949222

6323*

רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך :-) נשמח לעזור בכל עניין

073-3949222 *6323
רוצה לדבר איתנו?
אפשר להרגיש חופשי לפנות אלינו בכל דבר ועניין
*6323